Dovolenka v Tirolsku

Viete, ktorá spolková krajina Rakúska sa teší najväčšej obľube? Tirolsko! Jeho najväčšou pýchou je nádherná alpská príroda, ktorú zdobia zelené pastviny, malebné údolia, majestátne hory a tyrkysové jazerá. Okrem krásnej krajiny sa pýši aj historickými mestami, jeho srdcom je starobylý Innsbruck. Tirolsko je tiež domovom niekoľkých skvelých lyžiarskych stredísk, vďaka ľadovcom si tu užijete lyžovanie nielen v zime, ale aj v lete. Vyberte si pobyt v Tirolsku a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v srdci Álp.

Načítavam ponuky...


Dovolenka v Tirolsku môže byť rovnako rozmanitá ako tunajšia krajina. V populárnych horských strediskách si na svoje prídu vyznávači luxusných dovoleniek, milovníci turistiky, rodiny s deťmi, ale aj tí, ktorí cestujú za relaxáciou. Veľkú väčšinu územia pokrývajú hory a takmer štvrtinu Tirolska tvorí chránená krajinná oblasť, vďaka čomu sa môže pochváliť nedotknutou prírodou a krásnym čistým ovzduším.

Tirolsko v lete

Počas letnej sezóny sa samozrejme ponúka pešia turistika, avšak veľkej obľube sa teší aj horolezectvo, ferraty a horská cyklistika. Tirolsko je prepletené hustou sieťou upravených a dobre značených trás. Čakajú na vás diaľkové pešie trasy vedúce divokou prírodou, ale aj príjemné prechádzky po horách, ktoré si môžete uľahčiť lanovkou. Na svoje si prídu aj gurmáni, k dispozícii sú totiž aj najrôznejšie tematické túry, ktoré vás prevedú tirolskou gastronómiou.

Nie je nič lepšie, než sa v sparnom lete omočiť v osviežujúcej vode. V Tirolsku sa nachádza stovka kúpalísk a niekoľko horských jazier s priezračnou vodou lákajúcou k vodným športom a plávaniu. Najširšou ponukou športových a vodných aktivít sa môže pochváliť Achensee, najväčšie tirolské jazero.

Achensee nájdete necelú hodinu jazdy od ďalšieho tirolského klenotu, ktorým je hlavné mesto spolkovej krajiny, Innsbruck. Malebné mestečko patrí medzi najobľúbenejšie alpské strediská. Na jeho námestí stojí množstvo architektonických skvostov, ako je napríklad Hofburg, palác Habsburgovcov.

Či už strávite svoj dovolenkový deň na horách alebo v jednom z pekných miest, po dni na nohách vám iste príde vhod trocha relaxácie. Siahnite po našich wellness pobytoch v Rakúsku a doprajte si zaslúžený odpočinok.

Nezabudnuteľná lyžovačka

Lyže, snowboard alebo sane? Tirolsko v zime poskytuje ideálne podmienky nielen na zimné športy, ale aj na mnoho ďalších zábavných aktivít. Vydajte sa po turistických trasách a obdivujte tú pravú zimnú krajinu lemovanú horskými štítmi, alebo si užite jazdu na profesionálne upravených zjazdovkách v niektorom z lyžiarskych stredísk.

Tirolsko je rajom lyžiarov – nikde inde v Alpách nenarazíte na toľko lyžiarskych stredísk. Na svoje si prídu skúsení jazdci, začiatočníci, no aj rodiny s deťmi. Na jedinečnú jazdu vo výške 3000 m n. m. láka 5 ľadovcových stredísk – Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai a Hintertux.

Zamrznuté svaly zahrejete v jednom z moderných aquaparkov. Malí návštevníci ocenia zábavu, akciu a adrenalín, zatiaľ čo rodičia saunové svety a ponuku liečivých procedúr.