Dovolenka v Innsbrucku

Innsbruck je tou najlepšou kombináciou súčasnosti a histórie, no aj mesta a prírody. Je natoľko malý, že ho zvládnete prejsť pohodlne pešo, a tak moderný, že priamo z centra vedie lanovka na vrcholy hôr. Od ruchu do pokoja prírody tak utečiete za desať minút. Innsbruck má rozhodne čo ponúknuť, býval sídlom Habsburgovcov a tiež dvakrát hostil olympijské hry. Vyberte si pobyt v Innsbrucku a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najlepších alpských stredísk.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?K Innsbrucku neodmysliteľne patria zimné športy. Ich dôležitý význam pripomína skokanský mostík Bergisel, ktorý sa týči vysoko nad mestom na rovnomennom svahu. Mesto však nežije iba športom, ale aj umením a gastronómiou.

V Innsbrucku na vás čaká množstvo zážitkov

Či už vás láka pešia turistika, alebo jazda na bicykloch horskou krajinou, v Innsbrucku si počas leta užijete oboje. Mesto je východiskovým bodom mnohých trailov, ale tiež tadiaľto vedie nádherná cyklotrasa Inn. Tá sa tiahne pozdĺž rieky Inn zo St. Moritz cez Innsbruck až do nemeckého Passau.

Celé Tirolsko je pretkané sieťou dobre upravených a značených chodníkov – jednoduchých, ale aj naozaj náročných. Trasy vás prevedú cez majestátne hory s dych vyrážajúcimi výhľadmi. Vydať sa môžete na diaľkové turistické trasy, napríklad na Orlí chodník, alebo sa môžete len tak prechádzať kúzelným údolím. Svoje cesty si spestrite zastávkou v niektorej z chatiek či na statku a ochutnajte miestne špeciality z lokálnych surovín.

Napriek tomu, že Innsbruck láka najmä na prírodu, má čo ponúknuť aj po kultúrnej stránke. Dlhé roky bol domovom Habsburskej monarchie, vďaka čomu sa môže pýšiť jedným z najkrajších historických centier v Európe. Symbolom mesta je Goldenes Dachl (Zlatá strieška), ktorú zdobí 2657 pozlátených dlaždíc. Zachovalo sa tu aj mnoho architektonických pamiatok. Jednou z najkrajších a najvýznamnejších je bývalý palác Habsburgovcov, Hofburg. V centre mesta tiež nájdete pekný kostol Hofkirche s hrobkou cisára Maximiliána a vežu Stadtturm, z ktorej je pekný výhľad na centrum aj okolité hory. Prejdite sa tiež ulicou Maria Theresien Strasse, moderné budovy spolu s historickými domčekmi a vrcholmi hôr v pozadí tvoria veľmi fotogenickú panorámu.

Náš tip: Po dni strávenom turistikou nie je nič lepšie ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si prechádzky krásnou rakúskou prírodou spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.