Dovolenka na Modrave

Na sútoku troch horských potokov sa nachádza Modrava, malá šumavská osada, ktorá akoby stála na konci sveta. Za malebnou dedinkou už nenájdete nič iné ako hlboké lesy a rozľahlé slatiny. Pri pobyte na Modrave si oddýchnete od ruchu veľkomesta a necháte sa objať krásnou, ale divokou prírodou.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Predtým drevárska osada, dnes obľúbené stredisko horskej turistiky. Malebná osada Modrava v srdci Šumavy v Česku celoročne láka aktívnych turistov, aby objavili krásy okolitej prírody. Nechce sa jej volaním nalákať aj vy!

Hľadáte útek z mesta? Skúste pobyt na Modrave!

Pokiaľ patríte medzi nadšených horalov, ktorí dajú čokoľvek za to, aby sa len tak mohli túlať nedotknutou prírodou, bude sa vám v týchto končinách rozhodne páčiť! Šumavská Modrava je zasadená do krásnej krajiny, ktorá ukrýva mnoho zaujímavých výletných cieľov . Zábava vás neminie ani v samotnej dedinke, kde zavítate do Návštevníckeho centra drevárstva alebo do lanového centra.

Vypravte sa napríklad na prechádzku údolím Modravského potoka alebo navštívte Cikánsku slať, jedno z najvzácnejších miest v národnom parku. Pokiaľ máte radi pohľady z výšky, vydajte sa k netradičnej rozhľadni Poludník, ktorá vám za zdolanie 227 schodov ponúkne panoramatický výhľad na českú aj nemeckú časť Šumavy. Vydajte sa aj na výlet do neďalekej Kvildy, ktorá láme teplotné rekordy, alebo objavte Trojjazernú slať, kam vedie z Modravy príjemná 9-kilometrová trasa.

V zime to na Modrave žije ďalej. V okolí obce sa vyberiete na skvele upravené bežecké stopy, alebo si zbalíte lyže či snowboard a vydáte sa preveriť miestne ski areály. Navštívte napríklad parádne ski areály Kvilda, Nové Hutě alebo Zadov.

Ako si pobyt v horách užiť naplno? Vyberte si ubytovanie s wellness, nech si máte, kde oddýchnuť. V zime zase siahnite po hoteloch pri zjazdovke a v lete preferujte ubytovanie s možnosťou zapožičanie Nordic Walking palíc, ktoré vám uľahčia chôdzu po horských chodníkoch.