Kúpeľné pobyty pre dvoch

Máte jasno v tom, že do kúpeľov pôjdete dvaja? Ušetrite si čas a pozrite si iba ponuky, ktoré rovno zahŕňajú cenu pre dve osoby za pobyt. Na výber sú kúpele na Slovensku, v Maďarsku i Česku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt bol úplne úžasný! Interiéry celého hotela, vrátane našej izby, boli priestranné a dizajnové. Termálne kúpele s množstvom bazénov zase ideálne na relaxáciu. Polpenzia nám veľmi chutila, výber bol bohatý a pokrmy vždy z čerstvých surovín. Môžem povedať, že celý personál v hoteli bol veľmi profesionálny, ochotný a usmievavý. To som si overil napríklad v reštaurácii, keď čašník priniesol mojej dcérke jedlo na želanie, aj keď v ten deň nebolo na menu. Ideálna voľba pre rodiny, páry aj osoby na služobnej ceste. V tomto prostredí sa bude cítiť príjemne každý.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko


Pobyt plný rozmaznávania v kúpeľoch je najlepšie vychutnať si vo dvojici. Ak už teraz viete, že sa do kúpeľov chystáte so svojou polovičkou alebo drahou osobu, vyberajte si z ponuky pobytov, kde je rovno uvedená cena pre dve osoby. Na čo sa ešte pri výbere dokonalého kúpeľného pobytu zamerať? S tým vám radi pomôžeme.

Ako si vybrať ideálny pobyt v kúpeľoch?

Pri pobyte v kúpeľoch sa určite najviac tešíte na relax v bazénoch a vo wellness centre. Ak ale túžite aj po troške romantiky so svojou polovičkou, vyberte si pobyt, kde budete mať privátny vstup do wellness len pre vás dvoch.

Pokiaľ mierite do kúpeľov primárne za zdravotnými benefitmi, vyberte si pobyt v termálnych kúpeľoch, kde budete odpočívať v liečivej vode s blahodarným pôsobením na telo aj myseľ. O ešte lepšiu úľavu unavených svalov, kĺbov a celého tela sa postarajú masáže alebo liečebné procedúry.

Túžite po netradičnom zážitku? Vydajte sa do Česka, kde niektoré kúpele a hotely ponúkajú špeciálnu procedúru - pivné kúpele. Počas kúpania sa v pive a jeho upíjania priamo vo vani zistíte, že chmeľový mok s kvasnicami príjemne pôsobí nielen na vaše zmysli, ale aj na pokožku.

Staršie ročníky určite ocenia výber pobytov pre seniorov, kde hotely a penzióny starostlivo myslia na potreby svojich hostí. Pri takýchto pobytoch je často prispôsobený balíček služieb podľa potrieb skôr narodených a vybrať sa dá tiež z ubytovania s bezbariérovým prístupom.

Kam sa vybrať na ideálny pobyt v kúpeľoch?

Za najlepšími kúpeľnými hotelmi v našom okolí rozhodne zamierte do Maďarska. Práve tu takmer doslova platí, že čo mesto - to termálne kúpele. Tie najobľúbenejšie nájdete v meste Miskolc s jaskynnými kúpeľmi, v Hévíze s termálnym jazerom vhodným na kúpanie, aj priamo v hlavnom meste Budapešť.

Slovensko sa tiež môže popýšiť viacerými skvelými kúpeľmi. Medzi najznámejšie rozhodne patria kúpele v Piešťanoch, zahanbiť sa ale nedajú ani termály vo Veľkom Mederi či Turčianskych Tepliciach.

Drobné kúpeľné mestečká môžete objaviť tiež v Rakúsku, kde sa relax vo vode dá príjemne spojiť s turistikou. Výnimočnými kúpeľmi a kúpeľnými hotelmi oplýva tiež Poľsko, ktoré rovnako stojí za návštevu.