Dovolenka vo Fügene

Či už vás láka rafting, túry, prechádzky prírodou alebo lezenie, všetko nájdete v malebnom údolí Zillertal, ktoré je obklopené majestátnymi alpskými štítmi. Hlavným mestom tohto krásneho kusu Rakúska je mestečko Fügen, v ktorom si prídu na svoje všetci milovníci outdoorových aktivít a tí, ktorí si chcú užiť pokojnú dovolenku uprostred krásnej prírody. Vyberte si pobyt vo Fügene a objavte všetky krásy údolia Zillertal.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Cesta do Fügenu nie je vôbec dlhá. Pokiaľ vyrazíte autom z Bratislavy, zaberie vám jazda necelých približne 6 hodín. Odmenou po pár hodinách za volantom vám bude nádherná tirolská krajina

Vo Fügene na vás čaká zábava počas celého roka

Priamo z centra Fügenu sa môžete nechať vyviezť lanovkou do lyžiarskeho centra Spieljoch, ktoré sa pýši najdlhšou zjazdovkou v Zillertale. Rodiny s deťmi si môžu na chvíľu oddýchnuť od svojich ratolestí a prenechať ich skúseným inštruktorom a inštruktorkám v niektorej z mnohých lyžiarskych škôl.

Hora Spieljoch víta návštevníkov aj počas leta. V okolí je pre vás k dispozícii viac než 400 km horských a lezeckých trás a 250 km cyklotrás. Hneď pri stanici lanovky nájdete horské ihrisko so skvelými atrakciami pre malých a veľkých. Vyskúšajte si ferraty, bosý chodník, alebo si len tak užívajte dych vyrážajúci výhľad na alpské štíty.

Miesta, ktoré stojí za to vidieť

  • V minulosti sa na území mestečka Fügen ťažila železná ruda. Dlhú históriu baníctva pripomína múzeum baníctva, ktoré rozpráva o ťažkom a nebezpečnom živote baníkov.

  • Obľúbenou atrakciou je tiež Erlebnistherme Zillertal, aquapark s bazénmi, saunami a spa.

  • Pokiaľ patria syry medzi vaše obľúbené pochúťky, musíte navštíviť syráreň Zillertaler Heumilch Sennerei. Počas exkurzie nahliadnete pod ruky majstrov a budete sledovať, ako sa kravské mlieko mení na lahodné syry.