Dovolenka na horách s deťmi

Hory sú ideálnym miestom na dovolenku s deťmi v akomkoľvek ročnom období. Jarné prechádzky na čerstvom vzduchu, letné výlety za krásnymi výhľadmi, jesenné hubárčenie a poriadna zimná lyžovačka. To všetko a ešte oveľa viac si najviac užijete ako celá rodina!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a za seba aj partnerku pobyt tu môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím


Kde lepšie v deťoch pestovať lásku k prírode ako na horách? Vyrazte spoločne objavovať krásy horských vrcholov, lesov a lúk. Doprajte svojim deťom blahodarný pobyt na čerstvom vzduchu aj zaujímavé aktivity ako sánkovanie, jazdu na bobovej dráhe či zjazd kopcov na kolobežke.

Kam na hory s deťmi?

Skvelou voľbou na pobyt pre celé rodiny sú hory Nízkych Tatier. Nájdete tu množstvo nenáročných trás vhodných aj pre kočíky a na väčšinu impozantných vrcholov sa môžete nechať pohodlne vyviezť lanovkou. Aspoň jeden deň odporúčame vyhradiť na AquaCity Poprad, kde si zábavu a vodné radovánky užijú malí aj veľkí.

České hory síce nepatria k tým najvyšším, pre rodinnú dovolenku s deťmi sú však úplne ideálnou destináciou. Kvalitná a hustá sieť turistických chodníkov zaručuje nekonečné množstvo výletov rôznych dĺžok a obťažností. V každom českom pohorí navyše nájdete detské turistické trasy a náučné chodníky, ktoré zvládnu aj tí najmenší a dajú sa zvládnuť aj s kočíkom.

Ideálnym miestom pre rodiny s deťmi sú najvyššie a zároveň najnavštevovanejšie české hory – Krkonoše. Skvelé zázemie a širokú ponuku aktivít pre deti ponúkajú napríklad strediská Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn či Jánské Lázně. Spolu s deťmi môžete zdolať aj najvyššiu českú horu Sněžku. Pokiaľ sa na peší výstup až hore necítite, môžete si cestu skrátiť lanovkou. Z parkoviska v Peci pod Sněžkou vedie k lanovke krátka trasa plná úloh a pred spodnou zastávkou lanovky je navyše veľké detské ihrisko.

Aj na horách sa bohužiaľ môže stať, že počasie nevyjde. Pre tento prípad vám odporúčame hotely s detským kútikom, v ktorých sa deti rozhodne nudiť nebudú.