Dovolenka na horách s deťmi

Hory sú ideálnym miestom na dovolenku s deťmi v akomkoľvek ročnom období. Jarné prechádzky na čerstvom vzduchu, letné výlety za krásnymi výhľadmi, jesenné hubárčenie a poriadna zimná lyžovačka. To všetko a ešte oveľa viac si najviac užijete ako celá rodina!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Solisko **** bol jedným slovom úžasný. Dostali sme všetko, čo pobytový balíček sľúbil. Pohodlné a do detailu starostlivo zariadené izby a vynikajúce jedlo v podobe raňajkového bufetu s bohatým výberom a chuťovo vyladené trojchodové večere. Dojem na nás urobilo aj skvele zariadené wellness. Hotel leží v nádhernom prostredí, priamo na brehu ikonického Štrbského plesa. Okrem nezameniteľnej atmosféry sa tak môže pochváliť aj ideálnou polohou na najrôznejšie výlety.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím


Kde lepšie v deťoch pestovať lásku k prírode ako na horách? Vyrazte spoločne objavovať krásy horských vrcholov, lesov a lúk. Doprajte svojim deťom blahodarný pobyt na čerstvom vzduchu aj zaujímavé aktivity ako sánkovanie, jazdu na bobovej dráhe či zjazd kopcov na kolobežke.

Kam na hory s deťmi?

Skvelou voľbou na pobyt pre celé rodiny sú hory Nízkych Tatier. Nájdete tu množstvo nenáročných trás vhodných aj pre kočíky a na väčšinu impozantných vrcholov sa môžete nechať pohodlne vyviezť lanovkou. Aspoň jeden deň odporúčame vyhradiť na AquaCity Poprad, kde si zábavu a vodné radovánky užijú malí aj veľkí.

České hory síce nepatria k tým najvyšším, pre rodinnú dovolenku s deťmi sú však úplne ideálnou destináciou. Kvalitná a hustá sieť turistických chodníkov zaručuje nekonečné množstvo výletov rôznych dĺžok a obťažností. V každom českom pohorí navyše nájdete detské turistické trasy a náučné chodníky, ktoré zvládnu aj tí najmenší a dajú sa zvládnuť aj s kočíkom.

Ideálnym miestom pre rodiny s deťmi sú najvyššie a zároveň najnavštevovanejšie české hory – Krkonoše. Skvelé zázemie a širokú ponuku aktivít pre deti ponúkajú napríklad strediská Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn či Jánské Lázně. Spolu s deťmi môžete zdolať aj najvyššiu českú horu Sněžku. Pokiaľ sa na peší výstup až hore necítite, môžete si cestu skrátiť lanovkou. Z parkoviska v Peci pod Sněžkou vedie k lanovke krátka trasa plná úloh a pred spodnou zastávkou lanovky je navyše veľké detské ihrisko.

Aj na horách sa bohužiaľ môže stať, že počasie nevyjde. Pre tento prípad vám odporúčame hotely s detským kútikom, v ktorých sa deti rozhodne nudiť nebudú.