Dovolenka na horách s deťmi

Hory sú ideálnym miestom na dovolenku s deťmi v akomkoľvek ročnom období. Jarné prechádzky na čerstvom vzduchu, letné výlety za krásnymi výhľadmi, jesenné hubárčenie a poriadna zimná lyžovačka. To všetko a ešte oveľa viac si najviac užijete ako celá rodina!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel disponuje vlastným, veľmi kvalitným wellness centrom a vďaka lokalite je tiež ideálnym miestom na jednodňové výlety do okolia. Ak teda rovnako ako ja radi vyrážate na prechádzky do hôr a večer si chcete oddýchnuť v saune či v bazéne, tak je Sporthotel am Semmering ideálnou voľbou.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedúci zákazníckej podpory
Overené Travelkingom

“S pobytom v Hoteli Payerbacherhof sme boli spokojní. Izba bola priestranná, útulne zariadená a potešil ma v nej kútik s varnou kanvicou, kde bola k dispozícii káva, čaj a horúca čokoláda. Hotel má veľmi krásnu záhradu, kde sa môžete prechádzať alebo si tu len tak posedieť a načerpať energiu. Wellness centrum je menšie, ale zato nové. Vo vírivke a saune sme si skvele oddýchli po náročnej túre. Mestečko aj samotné okolie je veľmi krásne a nie je tu núdza o výlety ako pre páry, tak pre rodiny s deťmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora


Kde lepšie v deťoch pestovať lásku k prírode ako na horách? Vyrazte spoločne objavovať krásy horských vrcholov, lesov a lúk. Doprajte svojim deťom blahodarný pobyt na čerstvom vzduchu aj zaujímavé aktivity ako sánkovanie, jazdu na bobovej dráhe či zjazd kopcov na kolobežke.

Kam na hory s deťmi?

Skvelou voľbou na pobyt pre celé rodiny sú hory Nízkych Tatier. Nájdete tu množstvo nenáročných trás vhodných aj pre kočíky a na väčšinu impozantných vrcholov sa môžete nechať pohodlne vyviezť lanovkou. Aspoň jeden deň odporúčame vyhradiť na AquaCity Poprad, kde si zábavu a vodné radovánky užijú malí aj veľkí.

České hory síce nepatria k tým najvyšším, pre rodinnú dovolenku s deťmi sú však úplne ideálnou destináciou. Kvalitná a hustá sieť turistických chodníkov zaručuje nekonečné množstvo výletov rôznych dĺžok a obťažností. V každom českom pohorí navyše nájdete detské turistické trasy a náučné chodníky, ktoré zvládnu aj tí najmenší a dajú sa zvládnuť aj s kočíkom.

Ideálnym miestom pre rodiny s deťmi sú najvyššie a zároveň najnavštevovanejšie české hory – Krkonoše. Skvelé zázemie a širokú ponuku aktivít pre deti ponúkajú napríklad strediská Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn či Jánské Lázně. Spolu s deťmi môžete zdolať aj najvyššiu českú horu Sněžku. Pokiaľ sa na peší výstup až hore necítite, môžete si cestu skrátiť lanovkou. Z parkoviska v Peci pod Sněžkou vedie k lanovke krátka trasa plná úloh a pred spodnou zastávkou lanovky je navyše veľké detské ihrisko.

Aj na horách sa bohužiaľ môže stať, že počasie nevyjde. Pre tento prípad vám odporúčame hotely s detským kútikom, v ktorých sa deti rozhodne nudiť nebudú.