Dovolenka v Zakopanom

Miestami vyzerá ako malebná horská dedinka, avšak jeho živé ulice ponúkajú veľkomestskú atmosféru. V lete si tu užijete skvelú horskú turistiku, v zime parádnu lyžovačku. Či už sa pre pobyt v Zakopanom rozhodnete kedykoľvek, vždy na vás bude čakať mnoho skvelých zážitkov.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel má profesionálny a ochotný personál a zároveň sa nachádza vo výnimočnej lokalite. Krásny výhľad na hory vás bude sprevádzať po celú dobu pobytu, či už v komfortnej izbe, v reštaurácii alebo vo wellness. Pochváliť musím tiež pokrmy podávané počas polpenzie. Neďaleko leží mestečko Zakopané, ktoré je centrom turistiky na poľskej strane Vysokých Tatier. Pobyt sme si veľmi užili a odporúčame ho najmä počas jesene.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Zakopané nájdete na úpätí poľských Tatier, v Podtatranskej brázde. Najvyššie položené mesto v Poľsku má čo ponúknuť milovníkom turistiky, športov, folklóru aj dobrého jedla. Mestečko na prvý pohľad vyzerá ako klasická drevená dedinka v horách, nenechajte sa ale zmiasť a objavte počas dovolenky v Zakopanom všetky krásy tohto jedinečného miesta.

Čo nesmiete v Zakopanom vynechať

Tie najlepšie reštaurácie, kaviarne a obchody nájdete na ulici Krupowki. Pri potulkách touto živou štvrťou určite ochutnajte tradičné poľské jedlá alebo svetovú kuchyňu. Ak sa vydáte ulicou smerom od hôr, dôjdete k známemu trhovisku Gubałówką s remeselnými výrobkami a miestnymi delikatesami.

Zakopané je tiež vstupnou bránou na dva najvyššie vrcholy pohoria Gubałówką - Gubalówka a Butorowy Wierch. Z oboch kopcov je pekný výhľad na mestečko aj poľské Tatry. Cesta hore pritom nie je vôbec zložitá, na vrcholy sa dá pohodlne zviezť lanovkou.

Pokiaľ sa budete chcieť pokochať peknou ľudovou architektúrou, vydajte sa do neďalekej dediny Kościelisko, v ktorej stoja drevené domčeky. Tým dominuje kostol Panny Márie Čenstochovskej z 19. storočia.