Wellness pobyty na Vysočine

Keď sa povie Vysočina v Česku, väčšina si predstaví nedotknutú prírodu, hlboké lesy aj významné pamiatky UNESCO. Málokto ale vie, že Vysočina je tiež ideálnym miestom na dovolenku plnú relaxu a odpočinku. Nachádza sa tu totiž množstvo hotelov s parádnym wellness - oddychovať tu teda budete nielen počas prechádzok v prírode, ale tiež vo vírivke.

Načítavam ponuky...


Túžite si dopriať poriadnu dovolenku plnú oddychu a ešte neviete, kam za ňou v Česku vyraziť? Zamierte na Vysočinu a nechajte sa okúzliť miestnou prírodou, parádnymi wellness hotelmi a službami na vysokej úrovni. Ak zatúžite po spoznávaní významných pamiatok, ste na správnom mieste - na Vysočine sa nachádzajú hneď 3 pamiatky UNESCO.

Vysočina - mekka aktívnej dovolenky…

Vysočina - to je ideálne miesto na dovolenku plnú relaxu aj zážitkov. Na turistiku vás tu zlákajú hneď dve chránené krajinné oblasti - Žďárske vrchy a Železné hory. Turistické a cyklistické trasy vedúce cez CHKO Žďárské vrchy vám ukážu skalné veže, ktorých tu nie je málo. Navštíviť tak môžete napríklad Paseckú skalu, Vlčí kameň, Malinskú skalu či najvyšší vrch Devět skal (836 m n. m.). Prechádzky po Železných horách sa nezaobídu bez objavovania hlbokých lesov, zrúcanín stredovekých hradov či ešte starších keltských oppid. Po turistike v horách si zaslúžite poriadny odpočinok - urobte tak radosť unaveným svalom aj mysli a naložte sa do vírivky alebo relaxujte v saune vo wellness centre priamo v hoteli.

... aj raj kultúrnych pamätihodností

Na Vysočine si môžete dopriať aj parádnu romantickú dovolenku vo dvojici. Ak vás miesto hôr lákajú skôr pamiatky a potulky po historických mestách spojené s posedeniami v drobných tunajších kaviarničách, nebudete mať za nimi ďaleko. Vydajte sa do Třebíča, ktoré zdobia významné pamiatky, medzi ktorými sú mnohé zapísané na Zozname UNESCO. Rovnako významné jadro mesta s rozprávkovými domčekmi aj zámkom objavíte v Telči. Žďár nad Sázavou zas preslávil po celom svete unikátny pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého na Zelenej hore.

Čo ešte môžete zažiť na Vysočine a kde sa ubytovať? To vám poradí členka Travelking tímu Markéta, ktorá tu pre vás osobne overila pobyt v Grand Hoteli Třebíč ***.