Wellness pobyty na Orave

Čo vznikne, keď sa spoja všetky atraktívne slovenské lokality? Orava! Stretávajú sa tu pohoria Malá Fatra, Chočské vrchy aj Západné Tatry. Historické pamiatky, malebná krajina, príležitosti na oddych aj aktívny pobyt – skrátka tu máte všetko, čo od dokonalej dovolenky čakáte. Vyberte si wellness pobyt na Orave a objavte aj vy jeden z najnavštevovanejších regiónov Slovenska.

Načítavam ponuky...


Ak hľadáte idylické miesto na odpočinok a objavovanie, vydajte sa na Oravu. Práve tu sa stretávajú atraktívne turistické oblasti Malá Fatra, Chočské vrchy alebo Západné Tatry. Vypraviť sa sem môžete za horskou turistikou alebo lyžovaním. Naviac tu budete mať aj množstvo zaujímavostí, ktoré môžete objavovať. To všetko vďaka wellness pobytu na Orave.

Wellness pobyty na Orave ako vstupenka do kúzelnej prírody

Prečo vyraziť za relaxom práve na Oravu? Doprajete si tu odpočinok v obklopení nádhernej malebnej prírody, do ktorej sa kedykoľvek môžete vydať na prechádzku. K tomu budete mať aj všetko, čo si pod ničím nerušeným relaxom dokážete predstaviť. Privátnu vírivku, fínsku saunu alebo hotelový bazén. Nechýbajú tu ani aquaparky, v ktorých si veľa zábavy užijú celé rodiny s deťmi. Rozhodne sa oplatí navštíviť napríklad AquaRelax Dolný Kubín.

Orava je medzi turistami obľúbenou destináciou aj preto, že ponúka množstvo zábavy po celý rok. Zatiaľ čo v lete máte ako na dlani veľa turistických aj cykloturistických trás, v zime môžete využiť služby vychýrených ski areálov. Za skúšku stojí napríklad Ski areál ORAVA SNOW alebo Ski park Kubínska Hoľa. Z extra služieb oceníte napríklad úschovňu lyží alebo parkovanie zadarmo.

Najväčším lákadlom regiónu je preslávená Oravská priehrada, ktorá predstavuje skvelé miesto na letnú rekreáciu. Vykúpete sa tu, preplavíte ju na vyhliadkovej lodi alebo si vyskúšate jeden z adrenalínových športov. O nič menšiu pozornosť turistov priťahuje aj Oravský hrad, ktorý patrí medzi najkrajšie na celom Slovensku. Minúť by ste nemali ani náučný chodník Oravská lesná a tunajšiu lesnú železnicu.

A čo sa dá ešte podniknúť na kúzelnej Orave? To si prečítajte v našom článku zo série Víkendovky, v ktorom sme vám pomohli s plánovaním perfektného predĺženého víkendu na Orave. Dozviete sa, ako sa dá za necelé 3 dni stihnúť ako turistika a poznávanie pamiatok, tak relax a zábava v aquaparku.