Dovolenka v Turíne

Vyberte sa za poznaním do kráľovského mesta pod vrcholmi Álp! Turín je historická aj moderná metropola, ktorá je domovom futbalového klubu Juventus alebo automobilky Fiat. Nenechajte si ujsť lákavú históriu mesta a objavte miestne pamiatky – to všetko vďaka pobytu v Turíne podľa vašich predstáv. Vyberajte!

Načítavam ponuky...


Mesto Turín, ktoré zohralo významnú úlohu v talianskej histórii, nájdete na severe krajiny neďaleko hraníc s Francúzskom a 150 km od Milána. Moderná priemyselná metropola má za sebou dlhú minulosť a rada vás zoznámi s históriou v podobe rôznorodých pamiatok. Mesto má jedinečný šarm, ktorý najlepšie spoznáte pri prechádzkach širokými bulvármi, ktoré pripomínajú parížske ulice.

Do Turína za históriou, futbalom a kinematografiou

Či už cestujete v páre alebo s celou rodinou, začnite s prehliadkou mesta na hlavnom námestí Piazza Castello, ktoré sa rozkladá priamo v srdci metropoly. Stojí tu kráľovský palác Palazzo Reale, ktorý bol sídlom savojských kráľov. Ukrýva kráľovskú knižnicu so zbierkou náčrtov Leonarda da Vinciho a zbrojnicu s jednou z najvýznamnejších zbierok zbraní v celej Európe.

Tú najvýznamnejšiu turínsku budovu nemôžete prehliadnuť. Nie je tak divu, že sa veža Mole Antonelliana stala symbolom celého mesta. Vo svojej dobe najvyššia budova v Taliansku meria 166 m a pozýva vás na svoju vyhliadku, z ktorej uvidíte celé mesto na pozadí alpských vrchov. V meste nájdete aj „Mussoliniho prst“, ktorým chcel niekdajší diktátor prekonať výšku Mole Antonelliana. To sa mu však nepodarilo a ikonická veža si tak stále drží svoje čestné prvenstvo.

Nebolo by to Taliansko, keby v meste nestálo aj niekoľko cirkevných stavieb. Za návštevu stojí Katedrála sv. Jána Krstiteľa, Bazilika Superga alebo pôsobivý Kostol Matky Božej. Vydať sa môžete aj do múzeí, Turín je domovom národného kinematografického múzea, múzea automobilov alebo známeho Egyptského múzea.

Zaujímavé je aj okolie Turína. Naplánujte sa výlet k pamiatke UNESCO, prepychovému Loveckému zámku Stupinigi, ktorý sa nachádza asi 10 km od metropoly. Ďaleko to nebudete mať ani k talianskym horám, ktoré poskytujú veľa zábavy. V lete turistiku a v zime lyžovanie.