Dovolenka v talianskych horách

Niet pochýb, že najlepší lyžiarske strediská nájdete v Alpách, ale možno ste ešte nevyskúšali talianske Alpy. Na svoje si prídu skúsení lyžiari aj rodiny s deťmi, ktoré sa lyžovať ešte len učia. Letná dovolenka v talianskych Alpách má zase čo ponúknuť zve

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.Keď sa povie dovolenka v Taliansku, väčšine sa vybaví priezračné more a antické mestá, táto rozmanitá krajina vám však ponúkne aj nádherné hory s bohatým turistickým vyžitím. Tie sľubujú množstvo zážitkov v akomkoľvek ročnom období. Či už sa sem vydáte v zime na zasnežené svahy, alebo v lete zdolávať vrcholy, čaká vás pobyt plný dobrodružstva.

Kam v Taliansku vyraziť do hôr?

Letná dovolenka v talianskych horách je skvelou príležitosťou k vysokohorskej pešej turistike, pri ktorej budete obdivovať prekrásne scenérie. Doprajte svojmu telu zdravý pohyb na čerstvom vzduchu a vypravte sa napríklad do Dolomít v severnej časti krajiny. Ostré vrcholky s alpskými lúkami schovávajú malebné mestečká a pozývajú vás na túry a ferraty. Nájdete tu aj mnoho krásnych ľadovcových jazier, ako je Lago di Garda.

V zime ožívajú po celom hornatom Taliansku moderné lyžiarske strediská, ktoré lákajú všetkých vyznávačov zimných športov. Kráľovnou Dolomitov je lyžiarska oblasť Cortina 'D'ampezzo v Benátsku, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie lyžiarske lokality v celom Taliansku. Na 120 kilometroch skvele upravených zjazdoviek si zalyžujete s tými najlepšími výhľadmi.

Medzi populárne areály patrí Passo Tonale, Cal Gardena v južnom Tirolsku alebo Livigno v Lombardii. V oblasti Piemont potom nájdete jeden z najvyššie položených ski areálov v Alpách - Sestriere. Za trochou relaxu zase vyrazte do Bormia, malebného mestečka s termálnymi kúpeľmi a náročnými zjazdovkami na jednom mieste.

Wellness pobyty v Taliansku tvoria perfektnú kombináciu s horskou krajinou. Celé dni strávite na svahoch a večer necháte unavené svaly oddýchnuť vo vírivke či saune. Tak si vyberte vysnívaný pobyt v talianskych horách a vydajte sa za zážitkami.