Dovolenka v Miláne

Miláno, mesto lásky, tanca a módy, je ozdobou severného Talianska. Prekrásne pamiatky na čele s ikonickou katedrálou Duomo di Milano sú zasadené do veľkolepej mestskej architektúry. Nenechajte sa ale zmiasť, nájdete tu aj mnoho tichých zákutí, ktoré akoby vystrihli z romantických filmov. Vyberte si pobyt v Miláne a odneste si odtiaľto nezabudnuteľné zážitky!

Načítavam ponuky...


O Miláne ste určite počuli veľa chvály, to ale nie je nič proti tomu, keď jeho krásy zbadáte na vlastné oči. Tretie najväčšie mesto v Taliansku vás očarí ako svojimi slávnymi pamiatkami, tak ukrytými zákutiami v podobe úzkych uličiek, balkónov s kvetmi a útulných kaviarní. Vydajte sa spoznať mesto módy, ktoré je z Bratislavy letecky skvele dostupné.

Na pobyt do Milána aspoň raz za život!

Miláno poteší milovníkov histórie, obdivovateľov architektúry aj tých, ktorí veria, že láska prechádza žalúdkom. Dávne pamiatky sú lákadlom číslo jedna. V skutočnosti je však Miláno aj modernou metropolou, to spoznáte napríklad v štvrti City Life, kde sa k nebu týči hneď niekoľko mrakodrapov v blízkosti historického centra. Samozrejmosťou je množstvo reštaurácií, kde servírujú tradičné pochutiny talianskej kuchyne. Vyberte si pobyt s polpenziou alebo raňajkami a pochutnávajte si priamo na ubytovaní.

Prehliadku Milána začnite na námestí Piazza del Duomo, ktorému dominuje slávna milánska katedrála Duomo di Milano. Symbol mesta sa začal stavať v roku 1386 a dnes drží titul tretej najväčšej katedrály na svete. Až sa pokocháte veľkolepým exteriérom, vydajte sa aj dovnútra a navštívte katedrálnu terasu s krásnym výhľadom.

Katedrálou architektonická pýcha mesta rozhodne nekončí. Hneď vedľa stojí Galleria Vittorio Emanuele II, ktorá je domovom množstva obchodov s luxusnými značkami. Vynechať nesmiete ani hrad Sforza s rozsiahlym parkom, baziliku Sant'Ambrogio alebo kanály Navigli, pozdĺž ktorých vedie krásna promenáda.

Po prehliadke pamiatok môžete vyskúšať wellness vo vašom hoteli, urobiť si jednodňový výlet k jazerám Lago di Como alebo Lago di Garda v Alpách, kde sa môžete v letných sparných dňoch osviežiť. Ďaleko to nebudete mať ani do talianskych hôr, konkrétne Dolomitov, ktoré sú v lete aj v zime zdrojom aktívnej zábavy.