Dovolenka pri Plitvických jazerách

Užite si nezabudnuteľnú dovolenku a vydajte sa do jedného z najstarších a najkrajších národných parkov – Plitvické jazerá. Príroda si pre vás pripravila dych vyrážajúci výhľad plný pestrých farieb, ktorý len tak inde neuvidíte. Nádhernou krajinou navyše cestuje zvuk zurčiacich vodopádov a spev vtákov. Počas pobytu pri Plitvických jazerách zrelaxuje vaše telo, duša aj myseľ.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Jeden z najkrajších národných parkov na svete nájdete medzi mestami Karlovač a Zadar. Cesta zo Slovenska síce trvá niekoľko hodín, no rozhodne stojí za to. Plitvické jazerá sú miestom, ktoré by každý mal aspoň raz za život navštíviť. Výlet za unikátnou prírodnou pamiatkou môžete poňať romanticky a užiť si ho vo dvojici, alebo s celou rodinou.

Zaujímavosti, ktoré by ste mali vedieť pred návštevou

  • Plitvické jazerá sa nachádzajú v hornatej časti Chorvátska, v rovnomennom národnom parku, neďaleko hraníc s Bosnou a Hercegovinou.
  • Jazerá denne predvádzajú farebnú show. Niekedy majú smaragdovú farbu, inokedy tyrkysovú a potom zase sýto modrú. Ich farebnosť závisí od mnohých faktorov – svetla, hĺbky, pohybu hladiny a tiež koncentrácie rozpustených organických látok a organizmov.
  • Terasovité jazerá sú prepojené prietokmi a je tu celkovo 16 jazier a 140 vodopádov.
  • Územie pokrývajú voňavé lesy, ktoré obývajú líšky, srnky, ale aj diviaky a medvede. Na divoké mohutné šelmy tu však nenarazíte. Medvede sú najradšej tam, kde po ľuďoch niet ani stopy.
  • Najväčším vodopádom Plitvických jazier, ale aj celého Chorvátska je Veliki slap (78 m). To najlepšie predstavenie predvádza na jeseň a aj na jar. Veľkolepý zážitok ponúka aj v zime, keď teploty klesnú tak nízko, že zamrzne. Návštevu parku si tak užijete počas horúceho leta aj chladných zimných mesiacov, avšak počas zimnej sezóny sú niektoré časti územia zneprístupnené.
  • Jazerá majú dva vstupy – Rastovača a Hladovina. Pri oboch nájdete platené parkovisko a občerstvenie.

Dovolenka so psom: Návštevu Plitvických jazier si môžete užiť spolu so svojím štvornohým priateľom, musíte ho mať však na vôdzke. Túžite po dovolenke aj so svojim psíkom? Prezrite si našu ponuku pobytov, ktoré sú na mieru ušité pre vás aj vašich domácich miláčikov. Stačí kliknúť tu.