Dovolenka v kúpeľnom trojuholníku

Kde inde si dopriať relax ako v kúpeľnom trojuholníku? Karlove Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně sú miesta ako stvorené pre nerušený odpočinok, za čo si vyslúžili aj zápis na Zozname UNESCO. V tomto trojuholníku sa skrátka svet točí pomalšie a všedné starosti zostávajú ďaleko za jeho hranicami.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V Karlových Varoch snáď nie je exkluzívnejšie miesto na ubytovanie, než oproti Mlýnskej kolonády. Aj bez toho je ale hotel úžasným miestom na oddych. Disponuje totiž vlastným minerálnym prameňom a využíva ho na kúpeľné procedúry, ktoré sú, rovnako ako ostatné služby v hoteli, na vysokej úrovni. Čistota a precíznosť sú tu samozrejmosťou. Veľmi sa mi páčil čajový salónik, kde sú denne k dispozícii štyri druhy prvotriednych čajov.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“V Karlových Varoch sme boli prvýkrát a pobyt sa nám veľmi páčil. Hotel stojí v peknej časti neďaleko centra s kolonádami a výhľadom na okolité hotely a do prírody. Na pobyte ma najviac nadchli kúpeľ a masáž, príjemná bola aj relaxácia vo wellness s bazénom a vírivkou alebo posedenie v kaviarni. Izba bola priestranná, pohodlné postele a balkón s posedením boli príjemným bonusom. Za výlet stojí centrum Varov, kolonády alebo neďaleká Plzeň s pivovarom.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím


Tri kúpeľné mestá, tri oázy pokoja a tri destinácie pre relaxačnú dovolenku. To je kúpeľný trojuholník, ktorým sa môže pýšiť západný cíp Českej republiky. Pobyty v Karlových Varoch, Mariánskych Lázňach a Františkových Lázňach vnesú farby do všedných dní a prospejú vášmu zdraviu po všetkých stránkach. Vyberte si kúpeľný pobyt a relaxujte, ako dlho potrebujete.

Kde sa ubytovať v kúpeľnom trojuholníku?

Karlove Vary sú najväčším mestom kúpeľného trojuholníka. Slávne české kúpele, ktoré sú dejiskom medzinárodného filmového festivalu, vás pozývajú na ozdravnú kúru s minerálnymi prameňmi v hlavnej úlohe. Prejdite sa pozdĺž Vřídelní, Tržnej alebo Mlýnskej kolonády, ochutnajte liečivú vodu a dajte si niečo dobré v jednej z mnohých kaviarní a reštaurácií. Páčiť sa tu bude seniorom, no aj zamilovaným párom, ktoré sa sem môžu vydať na jedinečný romantický pobyt.

Mariánské Lázně oplývajú pokojnou atmosférou, pri ktorej sa vám bude dokonale relaxovať. Najväčším lákadlom je spievajúca fontána, ktorá kombinuje vodné predstavenie s klasickou hudbou. Hneď pri fontáne stojí Hlavní kolonáda s minerálnymi prameňmi a kaviarňami, kde si dáte kúpeľné oblátky. Pre maximálne rozmaznávanie si vyberte pobyt s masážami alebo procedúrami, nech sa z wellness pobytu vrátite plní energie a chuti do života.

Treťou a najmenšou súčasťou slávneho trojuholníka sú Františkovy Lázně, ktoré napriek svojej veľkosti sľubujú množstvo zážitkov. V centre mestečka si prezriete krásne kúpeľné budovy, zabavíte sa vo vodnom centre Aquaforum alebo sa vydáte vláčikom na výlet za zvieratkami do Lesoparku Amerika. Františkovy Lázně sú tak skvelé aj pre rodiny s deťmi.