Dovolenka v mieste Kaprun

V okrese Zell am See leží krásne mestečko Kaprun, ktoré je známym strediskom letnej turistiky a zimných športov. Nachádza sa v malebnom údolí rieky Salzach, na severnom okraji Vysokých Taur. Vďaka svojej polohe sa tu budete skvele baviť počas celého roka. Kaprun je ideálnym východiskovým bodom k mnohým prírodným atrakciám, ako je napríklad jazero Zeller See alebo ľadovec Kitzsteinhorn. Vyberte si pobyt v Kaprune a objavte klenoty rakúskej prírody.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dovolenka v Kaprune sa bude páčiť rodinám s deťmi, milovníkom turistiky aj tým, ktorí túžia po relaxácii uprostred pokojnej prírody. Mestečko leží v severnom cípe Vysokých Taur a z juhu ho lemujú vrcholy Kitzsteinhorn a Grosses Wiesbachhorn.

Tipy na turistické zaujímavosti

  • Okolo známeho jazera Zeller See sa rozlieha krásne mestečko Zell am See, ktoré je skvelým východiskovým bodom pre najrôznejšie tematické, ale aj turistické trasy. Jednou z najväčších lákadiel je však spomínané jazero. Tyrkysová voda láka k mnohým vodným športom alebo výletom na lodi. V lete sú tu k dispozícii trávnaté pláže s kompletným zázemím.

  • Nad mestom, v pohorí Vysoké Taury, nájdete prekrásne priehrady Wasserfallboden a Mooserboden s ešte krajším okolím. K priehradám sa môžete vydať pešo, autom, autobusom alebo lanovkou. Pokiaľ nebudú vaše ratolesti po ceste dostatočne unavené, nechajte ich sa vyšantiť na interaktívnom ihrisku. Potulkami okolitou krajinou narazíte aj na voľne pasúce sa kravy. Je to jednoducho idylka!

  • Záujemcovia o históriu môžu vyraziť na hrad Kaprun, ktorý sa týči na kopci nad rovnomenným mestečkom. Avšak pozor, prehliadky prebiehajú iba v pondelok.

  • Veľa zážitkov ponúka aj ľadovec Kitzsteinhorn, na ktorom si celoročne užijete skvelú lyžovačku. Pokiaľ so zimnými športmi ešte len začínate alebo cestujete s deťmi, vydajte sa radšej do strediska Maiskogel.

  • Za mestom sa skrýva ďalší prírodný skvost, tiesňava Sigmund-Thun-Klamm. Cesta k nej nie je nijako náročná. Zaparkujete pri informačnom centre Kraftwerk a odtiaľ sa vydáte po drevenej lávke k jazeru Klammsee.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si aktivity v krásnej rakúskej prírode spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.