Dovolenka v Zell am See

V nádhernej krajine uprostred Álp leží malebné kúpeľné mestečko Zell am See. Rozlieha sa okolo ikonického jazera Zeller See, ktoré sa pýši krištáľovo čistou vodou a krásnou panorámou. Dovolenku v Zell am See si užijete počas celého roka. V lete pozýva okolitá krajina na množstvo túr, v zime na prvotriednu lyžovačku. Či už vyrazíte s rodinou alebo v páre, určite si z pobytu v Zell am See odveziete nezabudnuteľné zážitky.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Okres Zell asm See s rovnomenným hlavným mestom ponúka nekonečné vyžitie pre páry, rodiny s deťmi, ale aj pre milovníkov turistiky a kúpeľov. Pozdĺž jazera sa nachádza niekoľko trávnatých pláží so všetkým vybavením a zázemím pre pohodlné kúpanie. Veľmi obľúbené sú ale aj prechádzky po jazere, windsurfing, wakeboarding a vodné lyžovanie.

V Zell am See je veľmi dobrá hromadná doprava, autobusy jazdia takmer ku všetkým hlavným turistickým cieľom. Veľa ubytovacích zariadení navyše poskytuje tzv. letnú kartu Zell am See, s ktorou môžete verejnú dopravu využívať zadarmo.

Ktoré zážitky na vás v Zell am See čakajú?

  • Na západnom brehu jazera Zeller See leží Elizabeth park s upravenou promenádou, lavičkami a tiež fontánou, ktorá hrá každú hodinu. V tme je krásne nasvietená a dodáva miestu romantický nádych. Urobte si tu prechádzku pri západe slnka. Nebudete ľutovať!
  • Plavba loďou po jazere je veľmi populárna. Aby ste sa vyhli davom turistov a užili si ju v pokoji, požičajte si menšiu loďku alebo kanoe. Výhľad z jazera na majestátne hory naozaj stojí za to.
  • Krásne výhľady si užijete aj z vrcholu hory Schmittenhöhe, na ktorú sa dá vyviezť lanovkou.
  • Za zábavou a dobrodružstvom sa vydajte na ľadovec Kitzsteinhorn. Celoročne sa tu lyžuje a vedú odtiaľto turistické trasy. Skvelým miestom pre zimné športy je tiež lyžiarske stredisko Kaprun.
  • Milovníci histórie by mali zavítať na hrad Kaprun týčiaci sa na kopci neďaleko rovnomenného mesta.

Náš tip: Po dni strávenom turistikou nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si prechádzky krásnou rakúskou prírodou spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.