Schmittenhöhe

Ak plánujete stráviť pobyt v rakúskom Kaprune, vrchol Schmittenhöhe určite neprehliadnete. Na túto majestátnu horu s nadmorskou výškou 1965 metrov vedú hneď štyri lanovky. Dostanete sa sem tak pohodlne s celou rodinou. Zo Schmittenhöhe sa otvára prekrásny výhľad na jednu z najúnikátnejších alpských oblastí. Z výšky si prezriete ľadovcové jazero Zeller See, mestečko Zell am See a tiež všetky okolité vrcholy, z ktorých niektoré dosahujú až tritisíc metrov nad morom. Skrátka pohľad, ktorý sa vám vryje do pamäte na veľmi dlho. Na vrchole stojí malý kostolík sv. Elisabeth a skvelá reštaurácia.

Oblasť okolo hory Schmittenhöhe je vhodná na rekreáciu v ktorúkoľvek ročnú dobu . V zime sa tu vyšantíte na vychýrených zjazdovkách, ktoré sú pestré natoľko, že potešia začiatočníkov aj skúsených lyžiarov. V lete sa tu zase môžete venovať vysokohorskej turistike, plaviť sa na lodičke po Zeller See, uvoľniť sa v jednom z najmodernejších wellness centier v Alpách - Tauern Spa, alebo si zahrať golf.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Alpy, Vysoké Taury,

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet