Dovolenka s deťmi na Slovensku

Za perfektnou dovolenkou nemusíte jazdiť ďaleko. Priamo u nás na Slovensku nájdete množstvo prírodných i kultúrnych pokladov, ktoré vám zaistia nádherný pobyt so všetkým, čo k tomu patrí. Horské panorámy, historické mestá, tradičná gastronómia a kultúrne podujatia. Či už si dovolenku s deťmi na Slovensku naplánujete akokoľvek, jedno je isté - vrátite sa plní krásnych zážitkov a bryndzových halušiek.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Ak máte radi relax v teplej vode, je pobyt v Apartmánoch Termál pre vás to pravé. Apartmány vyzerajú novo a moderne, sú priestranné a majú všetko potrebné. Raňajky sú bohaté a veľmi dobrú je tu i káva. Príjemným prekvapením bol sympatický a ukecaný pán masér. Čerešničkou pobytu je, samozrejme, Thermalpark plný bazénov s horúcou vodou. Z výletov odporúčame neďalekú Bratislavu. Hlavne Bratislavský hrad a staré uličky centra mesta. Určite odporúčam vyskúšať aj niektorú z miestnych štýlových kaviarní.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Trio*** splnil všetko, čo na návštevu Slovenského raja potrebujete. Teda pohodlné prespanie so sprchou, raňajkami, večerou a po náročnom dni aj možnosť relaxovania v dostatočne veľkej vírivke a v bazéne. Zamestnanci hotela sa k nám správali veľmi pekne a boli príjemní. Čo určite odporúčam, je výlet do rokliny Suchá Belá, návšteva Lúčanského vodopádu, Spišský hrad, pokiaľ máte radi zrúcaniny, a Tomášovský výhľad. Všetko sa dá stihnúť za 3 dni, ale aby ste si tunajšie okolie naozaj užili, budú vám ešte tak 3-4 dni chýbať. Je tu naozaj čo robiť a už teraz plánujeme, ako sem zavítame znovu.”

Vladimír Dvořák
Vladimír Dvořák
Obchodný tím


Slovensko je síce rozlohou malé, zato vám však môže ponúknuť veľké dobrodružstvá. Na dovolenku s deťmi je naša krásna zem ako stvorená. Čaká tu na vás veľa letných i zimných aktivít, pri ktorých si užijú veľa zábavy malí i veľkí turisti. Prírodné perly striedajú kultúrne poklady a čerešničkou na tom všetkom je tradičná slovenská gastronómia. Tak čo? Vyrazíte spoznať spolu s deťmi krásy našej krajiny?

Aktívnu dovolenku s deťmi na Slovensku nešliapnete vedľa

Pýchou číslo jedna je slovenská príroda, ktorá vás úplne odzbrojí. Každému sa pri pomyslení na Slovensko vybaví Tatry, kam môžete v lete vyraziť za vysokohorskou turistikou a adrenalínom a v zime na báječné zjazdovky. Nedotknutá krajina plná ľadovcových jazier, skalnatých horských štítov a voňavého ihličnatého lesa vám vykúzli úsmev na tvári a pokoj v duši. Vyberať môžete z kratších aj dlhších túr a prechádzok v podhorí. Aktívna dovolenka s deťmi na Slovensku pre vás bude skutočným zážitkom, ale počítajte aj s tým, že sa poriadne zapotíte.

Tatry ale nie sú jedinou časťou Slovenska, ktorá poskytuje rýdzu prírodu. Rozprávkovo sa budete mať aj v oblasti Liptova. Tento nádherný zelený región je pre rodiny s deťmi tým pravým orechovým. Malebnosť miestnej krajiny vás chytí za srdce, zaujmú vás aj verejnosti prístupné jaskyne alebo zrúcaniny stredovekých hradov. V zime si tu užijete zase perfektné bežkárske trate.

Nezabudnite nahliadnuť aj do minulosti v slovenských mestách. Navštívte modernú Bratislavu, historické Komárno, malebnú Nitru alebo kúzelné Košice. Čaká tu na vás príjemná atmosféra, dobré jedlo aj milí ľudia.

Na Slovensko za kúpaním a termálmi

Juh Slovenska je charakteristický termálnymi prameňmi, ktorými sa môžete nechať rozmaznávať v jedných z miestnych kúpeľov. Medzi najnavštevovanejšie slovenské wellness patrí Podhájska, Dunajská Streda alebo Komárno. Odpočívajte tu v krásnom a pokojnom prostredí a načerpajte energiu z horúcej a liečivej vody.

U nás si môžete zvoliť ubytovanie blízko kúpeľov, s vírivkou alebo saunou. Vyberajte z osobne overených pobytov a buďte si istí komfortom a kvalitou služieb, ktoré vás v kúpeľných letoviskách čakajú. Veľa atrakcií je pripravené aj pre deti, ktorí si užijú veľa zábavy v aquaparku, vo vonkajších bazénoch s toboganmi a šmykľavkami alebo na detskom kútiku pri ubytovaní.