Dovolenka s deťmi na Slovensku

Za perfektnou dovolenkou nemusíte jazdiť ďaleko. Priamo u nás na Slovensku nájdete množstvo prírodných i kultúrnych pokladov, ktoré vám zaistia nádherný pobyt so všetkým, čo k tomu patrí. Horské panorámy, historické mestá, tradičná gastronómia a kultúrne podujatia. Či už si dovolenku s deťmi na Slovensku naplánujete akokoľvek, jedno je isté - vrátite sa plní krásnych zážitkov a bryndzových halušiek.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel je doslova v centre, vyjdete z neho rovno na hlavnej ulici Spišskej Novej Vsi, takže je perfektným východiskovým bodom na výlety predovšetkým do Slovenského raja, ale aj do Vysokých Tatier. Hotelový personál je ústretový, príjemný a profesionálny, izby sú útulné a čisté a na raňajkách sme sa vždy dobre najedli.”

Lukáš Fecko
Lukáš Fecko
Vedúci IT tímu
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a za seba aj partnerku pobyt tu môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím


Slovensko je síce rozlohou malé, zato vám však môže ponúknuť veľké dobrodružstvá. Na dovolenku s deťmi je naša krásna zem ako stvorená. Čaká tu na vás veľa letných i zimných aktivít, pri ktorých si užijú veľa zábavy malí i veľkí turisti. Prírodné perly striedajú kultúrne poklady a čerešničkou na tom všetkom je tradičná slovenská gastronómia. Tak čo? Vyrazíte spoznať spolu s deťmi krásy našej krajiny?

Aktívnu dovolenku s deťmi na Slovensku nešliapnete vedľa

Pýchou číslo jedna je slovenská príroda, ktorá vás úplne odzbrojí. Každému sa pri pomyslení na Slovensko vybaví Tatry, kam môžete v lete vyraziť za vysokohorskou turistikou a adrenalínom a v zime na báječné zjazdovky. Nedotknutá krajina plná ľadovcových jazier, skalnatých horských štítov a voňavého ihličnatého lesa vám vykúzli úsmev na tvári a pokoj v duši. Vyberať môžete z kratších aj dlhších túr a prechádzok v podhorí. Aktívna dovolenka s deťmi na Slovensku pre vás bude skutočným zážitkom, ale počítajte aj s tým, že sa poriadne zapotíte.

Tatry ale nie sú jedinou časťou Slovenska, ktorá poskytuje rýdzu prírodu. Rozprávkovo sa budete mať aj v oblasti Liptova. Tento nádherný zelený región je pre rodiny s deťmi tým pravým orechovým. Malebnosť miestnej krajiny vás chytí za srdce, zaujmú vás aj verejnosti prístupné jaskyne alebo zrúcaniny stredovekých hradov. V zime si tu užijete zase perfektné bežkárske trate.

Nezabudnite nahliadnuť aj do minulosti v slovenských mestách. Navštívte modernú Bratislavu, historické Komárno, malebnú Nitru alebo kúzelné Košice. Čaká tu na vás príjemná atmosféra, dobré jedlo aj milí ľudia.

Na Slovensko za kúpaním a termálmi

Juh Slovenska je charakteristický termálnymi prameňmi, ktorými sa môžete nechať rozmaznávať v jedných z miestnych kúpeľov. Medzi najnavštevovanejšie slovenské wellness patrí Podhájska, Dunajská Streda alebo Komárno. Odpočívajte tu v krásnom a pokojnom prostredí a načerpajte energiu z horúcej a liečivej vody.

U nás si môžete zvoliť ubytovanie blízko kúpeľov, s vírivkou alebo saunou. Vyberajte z osobne overených pobytov a buďte si istí komfortom a kvalitou služieb, ktoré vás v kúpeľných letoviskách čakajú. Veľa atrakcií je pripravené aj pre deti, ktorí si užijú veľa zábavy v aquaparku, vo vonkajších bazénoch s toboganmi a šmykľavkami alebo na detskom kútiku pri ubytovaní.