Dovolenka s deťmi na Slovensku

Za perfektnou dovolenkou nemusíte jazdiť ďaleko. Priamo u nás na Slovensku nájdete množstvo prírodných i kultúrnych pokladov, ktoré vám zaistia nádherný pobyt so všetkým, čo k tomu patrí. Horské panorámy, historické mestá, tradičná gastronómia a kultúrne podujatia. Či už si dovolenku s deťmi na Slovensku naplánujete akokoľvek, jedno je isté - vrátite sa plní krásnych zážitkov a bryndzových halušiek.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a za seba aj partnerku pobyt tu môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Quatro je naším partnerom v Travelkingu už od roku 2014 a má tisíce spokojných zákazníkov. Aj ja sám som tam bol už niekoľkokrát. Quatro je pre mňa istota - vždy čisté, cenovo dostupné ubytovanie s milým personálom. A vďaka tomu, že ide o viac penziónov, vždy nájdete nejaké voľné termíny.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Slovensko je síce rozlohou malé, zato vám však môže ponúknuť veľké dobrodružstvá. Na dovolenku s deťmi je naša krásna zem ako stvorená. Čaká tu na vás veľa letných i zimných aktivít, pri ktorých si užijú veľa zábavy malí i veľkí turisti. Prírodné perly striedajú kultúrne poklady a čerešničkou na tom všetkom je tradičná slovenská gastronómia. Tak čo? Vyrazíte spoznať spolu s deťmi krásy našej krajiny?

Aktívnu dovolenku s deťmi na Slovensku nešliapnete vedľa

Pýchou číslo jedna je slovenská príroda, ktorá vás úplne odzbrojí. Každému sa pri pomyslení na Slovensko vybaví Tatry, kam môžete v lete vyraziť za vysokohorskou turistikou a adrenalínom a v zime na báječné zjazdovky. Nedotknutá krajina plná ľadovcových jazier, skalnatých horských štítov a voňavého ihličnatého lesa vám vykúzli úsmev na tvári a pokoj v duši. Vyberať môžete z kratších aj dlhších túr a prechádzok v podhorí. Aktívna dovolenka s deťmi na Slovensku pre vás bude skutočným zážitkom, ale počítajte aj s tým, že sa poriadne zapotíte.

Tatry ale nie sú jedinou časťou Slovenska, ktorá poskytuje rýdzu prírodu. Rozprávkovo sa budete mať aj v oblasti Liptova. Tento nádherný zelený región je pre rodiny s deťmi tým pravým orechovým. Malebnosť miestnej krajiny vás chytí za srdce, zaujmú vás aj verejnosti prístupné jaskyne alebo zrúcaniny stredovekých hradov. V zime si tu užijete zase perfektné bežkárske trate.

Nezabudnite nahliadnuť aj do minulosti v slovenských mestách. Navštívte modernú Bratislavu, historické Komárno, malebnú Nitru alebo kúzelné Košice. Čaká tu na vás príjemná atmosféra, dobré jedlo aj milí ľudia.

Na Slovensko za kúpaním a termálmi

Juh Slovenska je charakteristický termálnymi prameňmi, ktorými sa môžete nechať rozmaznávať v jedných z miestnych kúpeľov. Medzi najnavštevovanejšie slovenské wellness patrí Podhájska, Dunajská Streda alebo Komárno. Odpočívajte tu v krásnom a pokojnom prostredí a načerpajte energiu z horúcej a liečivej vody.

U nás si môžete zvoliť ubytovanie blízko kúpeľov, s vírivkou alebo saunou. Vyberajte z osobne overených pobytov a buďte si istí komfortom a kvalitou služieb, ktoré vás v kúpeľných letoviskách čakajú. Veľa atrakcií je pripravené aj pre deti, ktorí si užijú veľa zábavy v aquaparku, vo vonkajších bazénoch s toboganmi a šmykľavkami alebo na detskom kútiku pri ubytovaní.