Dovolenka v Balatonalmádi

Ako už názov napovedá, letovisko Balatonalmádi nájdete hneď pri najväčšom jazere v strednej Európe, Balatone. Mesto sa môže pochváliť výbornou polohou a ponúka mnoho prírodných aj kultúrnych krás. Balatonalmádi je živým letoviskom, kde si môžete užiť so svojimi blízkymi pohodovú odpočinkovú dovolenku. Vyberte si pobyt v Balatonalmádi a užite si nezabudnuteľné okamihy v skrytej perle Maďarska.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Maďarské letovisko Balatonalmádi leží na severe ikonického Balatonu. Môžete sa sem dostať letecky, hromadnou dopravou alebo autom. Najbližšie letisko je FlyBalaton (125 km), ktoré leží na západnej strane jazera. Počas letnej sezóny sem mieria lety z najrôznejších kútov Európy. Mestečko sa môže pochváliť modernou železničnou traťou s priamym napojením na veľké maďarské mestá. Využiť môžete aj autobusovú dopravu. Jednoduchá a rýchla je aj trasa po vlastnej osi, napríklad cesta autom z Bratislavy vám zaberie iba 2,5 hodiny.

Pláže lemujúce Balaton sú skvelým miestom na relaxáciu aj aktívny oddych.

Návštevu letoviska Balatonalmádi si najviac užijete počas leta, od júna do septembra, kedy jazero poskytuje príjemné ochladenie a navyše sa tu koná množstvo kultúrnych podujatí – výstavy, koncerty alebo najrôznejšie festivaly. Viac informácií o letnom programe nájdete na oficiálnych stránkach letoviska.

Veľkej obľube sa medzi turistami teší pláž Wesselényi, tá sa bude páčiť všetkým, ktorí si chcú počas dovolenky užiť trochu akcie a nejaké to uvoľnenie. Konajú sa tu často zábavy aj koncerty a tiež tu sídli množstvo reštaurácií a podnikov.

Rodiny s deťmi si užijú pohodové chvíle na priestrannej pláži Káptalanfüred. Malí návštevníci sa vyšantia na ihrisku s preliezkami, šmykľavkami a všelijakými atrakciami, alebo v pieskovom zálive s mnohými možnosťami športového vyžitia. Samozrejmosťou je skvelé zázemie so šatňami a stravovacími zariadeniami.

Medzi obľúbené pláže patrí aj Budatava, ktorá sa tiahne pozdĺž cyklotrasy. Vyskúšať tu môžete všelijaké vodné športy - windsurfing alebo jachting.

A keď sa nabažíte vodných radovánok, vydajte sa za kultúrnymi lákadlami. V mestečku je možné vidieť niekoľko kostolov, napríklad sv. Ignáca alebo sv. Imry. V mestskej časti Vörösberény stojí ďalší svätostánok - kalvínsky kostolík Erődített református templom. Ak máte radi pohľad na mesto z vtáčej perspektívy, vydajte sa na vrch Öreghegy, na ktorom stojí rozhľadňa Óvári z roku 1900.