Wellness pobyty vo Františkových Lázňach

Kam inam vyraziť za relaxom a pohodou ako do kúpeľného trojuholníka? Najmenšie z troch západočeských kúpeľných miest, Františkovy Lázně, vás uchváti svojou pokojnou atmosférou a špičkovými službami. Vyrazte na wellness pobyt do Františkových Lázní a od rána do večera nemajte na práci nič ako odpočinok.

Načítavam ponuky...


Františkovy Lázně patria do západočeského kúpeľného trojuholníka, a hoci sú najmenšie, majú rozhodne čo ponúknuť. Malé kúpeľné mestečko vás nadchne svojou pokojnou atmosférou, množstvom zelene v centre i okolí a nespočetným množstvom útulných kaviarní. Ak vyrazíte do Františkových Lázní na wellness pobyt, užijete si profesionálne služby a doprajete si liečbu vďaka termálnym prameňom, ktoré tu vyvierajú.

Za relaxom do kúpeľov, ktoré posvätil sám cisár

Františkovy Lázně očarili aj cisára Františka Jozefa I., ktorý nariadil ich založenie a po ktorom hrdo nesú svoje meno. Kúpeľné pobyty sú tu obľúbené kvôli liečivým termálnym prameňom, ktoré vám pomôžu s množstvom zdravotných neduhov, predovšetkým s chorobami pohybového aparátov, srdca a ciev alebo gynekologickými ťažkosťami. Za relaxom sa sem však môžete vydať aj vtedy, ak chcete nechať svoju myseľ oddychovať od bežných starostí. V ponuke nájdete hotely prepojené s kúpeľmi, penzióny s masážami alebo procedúrami každého druhu.

Františkovy Lázně ale nie sú len wellness pobyty, užijete si tu aj veľa inej zábavy. Nezabudnuteľným zážitkom je aj prechádzka po kolonáde, ktorú lemujú parky, kúpeľné domy a altánky s prameňmi. V meste tiež bujnie zeleň a kvitnú parky, ktorými sa môžete prechádzať. V jednom takom parku stojí aj slávna socha malého Františka, ktorý vám prinesie šťastie.

Vydať sa sem môžete aj za históriou, nájdete tu hneď niekoľko pomníkov, pravoslávny chrám sv. Olgy a nespočet skvostných budov, ako je Spoločenský dom, Cisárske kúpele alebo pavilón Luisinho prameňa. Deti poteší výlet mikrovláčikom k rybníku Amerika, kde sa dá vykúpať alebo si požičať lodičku. Čaká tu na vás ale aj lesopark a minizoo. Skôr ako vyrazíte späť po červenej trase do kúpeľov, nezabudnite si dať niečo dobré v jednom zo stánkov s občerstvením.