Víkendový pobyt v rakúskych Alpách

Slovenské hory sú krásne, ale už ich máte prejdené krížom-krážom? Pokiaľ vás láka poriadna vysokohorská turistika, vydajte sa víkend v Alpách! Nebudete to mať zase tak ďaleko – veď Alpy tvoria dve tretiny rozlohy Rakúska.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Z pobytu sme boli naozaj nadšení. Atmosféra kúpeľného Bad Gasteinu v spojení s okolitými horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Každý deň sme sa tešili na bohaté raňajky a veľmi chutné večere. Nesmiem zabudnúť ani na wellness, kde sme si každý deň oddýchli. Lokalita je ideálna pre najrôznejšie výlety do okolia, či už v zime, alebo v lete. Verím, že aj keby nám nevyšlo počasie, tak si pobyt vďaka termálnemu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedúci marketingového tímu


Viac ako 60 % územia Rakúska tvoria Alpy a stojí za to ich navštíviť v akomkoľvek ročnom období. Kvôli moderným lyžiarskym strediskám, skvelým snehovým podmienkam i relatívnej blízkosti sú rakúske hory častým a vyhľadávaným cieľom slovenských milovníkov zimných športov. V ostatných rokoch sem však mieri stále viac návštevníkov aj mimo zimného obdobia. A niet sa čomu diviť - tisíce jazier s priezračnou hladinou, panoramatické výhľady, tradičné horské chaty i skvelé zázemie pre najrôznejšie športy robia z rakúskych Álp dokonalú destináciu pre aktívnu dovolenku. Vydajte sa na víkendový pobyt do Álp v Rakúsku a objavte ich kúzlo aj vy!

Kam do Álp v Rakúsku?

Každá časť rakúskych hôr je iná a každá má niečo do seba! Pre víkendový pobyt v Alpách je vzhľadom je ideálnou destináciou Dolné Rakúsko, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Na lyžiarov tu čaká viac ako 20 lyžiarskych areálov, približne 200 kilometrov zjazdoviek a okolo 100 vlekov. Turistika v Dolnom Rakúsku zase ponúka nespočet nezabudnuteľných výhľadov z vrcholkov hôr.

Oblasť Tauplitz je síce menšia, ale svojim návštevníkom má tiež čo ponúknuť od jari do zimy. Tauplitz vás na prvý pohľad očarí nádhernou alpskou flórou, pôvabnými horskými pastvinami a povestnými krištáľovo čistými jazerami. V zime si môžete užiť jedinečné lyžovanie na viac ako 40 km upravovaných zjazdových tratí všetkých stupňov obtiažnosti.

Radi by ste sa vydali do Rakúska v lete, ale zatiaľ neviete, na čo sa tam môžete tešiť? Prečítajte si náš článok 10 dôvodov, prečo ísť na letnú dovolenku do Rakúska a užite si letné Rakúsko naplno.