Víkendový pobyt v rakúskych Alpách

Slovenské hory sú krásne, ale už ich máte prejdené krížom-krážom? Pokiaľ vás láka poriadna vysokohorská turistika, vydajte sa víkend v Alpách! Nebudete to mať zase tak ďaleko – veď Alpy tvoria dve tretiny rozlohy Rakúska.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“S pobytom v Hoteli Payerbacherhof sme boli spokojní. Izba bola priestranná, útulne zariadená a potešil ma v nej kútik s varnou kanvicou, kde bola k dispozícii káva, čaj a horúca čokoláda. Hotel má veľmi krásnu záhradu, kde sa môžete prechádzať alebo si tu len tak posedieť a načerpať energiu. Wellness centrum je menšie, ale zato nové. Vo vírivke a saune sme si skvele oddýchli po náročnej túre. Mestečko aj samotné okolie je veľmi krásne a nie je tu núdza o výlety ako pre páry, tak pre rodiny s deťmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Hotel disponuje vlastným, veľmi kvalitným wellness centrom a vďaka lokalite je tiež ideálnym miestom na jednodňové výlety do okolia. Ak teda rovnako ako ja radi vyrážate na prechádzky do hôr a večer si chcete oddýchnuť v saune či v bazéne, tak je Sporthotel am Semmering ideálnou voľbou.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedúci zákazníckej podpory


Viac ako 60 % územia Rakúska tvoria Alpy a stojí za to ich navštíviť v akomkoľvek ročnom období. Kvôli moderným lyžiarskym strediskám, skvelým snehovým podmienkam i relatívnej blízkosti sú rakúske hory častým a vyhľadávaným cieľom slovenských milovníkov zimných športov. V ostatných rokoch sem však mieri stále viac návštevníkov aj mimo zimného obdobia. A niet sa čomu diviť - tisíce jazier s priezračnou hladinou, panoramatické výhľady, tradičné horské chaty i skvelé zázemie pre najrôznejšie športy robia z rakúskych Álp dokonalú destináciu pre aktívnu dovolenku. Vydajte sa na víkendový pobyt do Álp v Rakúsku a objavte ich kúzlo aj vy!

Kam do Álp v Rakúsku?

Každá časť rakúskych hôr je iná a každá má niečo do seba! Pre víkendový pobyt v Alpách je vzhľadom je ideálnou destináciou Dolné Rakúsko, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Na lyžiarov tu čaká viac ako 20 lyžiarskych areálov, približne 200 kilometrov zjazdoviek a okolo 100 vlekov. Turistika v Dolnom Rakúsku zase ponúka nespočet nezabudnuteľných výhľadov z vrcholkov hôr.

Oblasť Tauplitz je síce menšia, ale svojim návštevníkom má tiež čo ponúknuť od jari do zimy. Tauplitz vás na prvý pohľad očarí nádhernou alpskou flórou, pôvabnými horskými pastvinami a povestnými krištáľovo čistými jazerami. V zime si môžete užiť jedinečné lyžovanie na viac ako 40 km upravovaných zjazdových tratí všetkých stupňov obtiažnosti.

Radi by ste sa vydali do Rakúska v lete, ale zatiaľ neviete, na čo sa tam môžete tešiť? Prečítajte si náš článok 10 dôvodov, prečo ísť na letnú dovolenku do Rakúska a užite si letné Rakúsko naplno.