Dovolenka v Podčetrteku

Krajina lemovaná kopcami a dlhými lesmi, medzi ktorými tu a tam vykukuje nejaká malá dedina. To je východné Slovinsko, v ktorom leží malá dedinka Podčetrtek. Na prvý pohľad nenápadná obec ukrýva mnoho krás a tiež preslávené kúpele Terme Olimia. Vyberte si pobyt v Podčetrteku a doprajte si zaslúžený odpočinok v liečivých vodách.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dedinka Podčetrtek leží na východe Slovinska pri chorvátskych hraniciach. Je tak ideálnou zastávkou počas dlhej cesty za morom, ale zároveň si tu môžete užiť poriadnu dovolenku. V Podčetrteku si prídu na svoje milovníci pokojných miest, dedina je obklopená lesmi a prírodným parkom Kozjansko, ktorým vedú všelijaké trasy. Oblasť je tiež bohatá na minerálne pramene, vďaka čomu tu bolo vybudované kúpeľné zariadenie, ale aj jedny z najmodernejších kúpeľov v celom Slovinsku –⁠ Terme Olimia.

Tipy na atrakcie v Podčetrteku a okolí, ktoré stojí za to vidieť

  • Na okraji parku Kozjansko stojí kláštor Olimje, ktorý je zdobený nápadnou tmavo modrou fasádou. V minulosti slúžila budova ako sídlo mníšskeho rádu, lekáreň alebo šľachtické sídlo. Dnes sa o kláštor starajú Františkáni, ktorí v ňom obnovili tradíciu bylinkárstva a udržujú tu aj lekáreň. Okolie kláštora sa môže pochváliť krásnou bylinkovou záhradou s ohrozenými rastlinami a botanickou záhradou s 200 exponátmi.

  • Maškrtné jazýčky by mohla zaujímať preslávená čokoládovňa stojaca neďaleko kláštora, čokoládovňa Olimje, jedna z najstarších v krajine.

  • Milovníci histórie môžu vyraziť na hrad Podsreda, ktorý patrí medzi najzachovalejšie stavby v Slovinsku. Konajú sa tu klasické prehliadky predstavujúce historické priestory, galérie, ale aj kultúrne podujatia.

  • Pokiaľ sa vám nerobí zle z výšok, navštívte vyhliadkovú vežu zdravia a radosti. Priamo z Podčetrtku k nej vedie nenáročná cesta, tá vám zaberie približne hodinu.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici, alebo chcete vyraziť na dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.