Pobyty v Krakove

Krakov je jedno z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami a ďalšími zaujímavosťami, ktoré vás iste nadchnú. Zavítajte sem na dovolenku a odhaľte všetky utajované krásy Krakova aj vy.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na návštevu Krakova sme sa už dlho tešili a stálo to za to. Po príchode do izby nás prekvapila jej veľkosť - bola obrovská, a pritom útulná. Raňajky boli parádne, bohaté a na výber bolo snáď zo všetkého, čo človeku napadne. Večere boli taká klasika, ktorá uspokojí každého. Za návštevu rozhodne stojí hrad Wawel, a potom Soľná baňa Wieliczka. Mesto nás veľmi prekvapilo, všetko bolo krásne a čisté. Ani za tri dni sme v Krakove nestihli všetko a určite sa ešte vrátime.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Hotel má profesionálny a ochotný personál a zároveň sa nachádza vo výnimočnej lokalite. Krásny výhľad na hory vás bude sprevádzať po celú dobu pobytu, či už v komfortnej izbe, v reštaurácii alebo vo wellness. Pochváliť musím tiež pokrmy podávané počas polpenzie. Neďaleko leží mestečko Zakopané, ktoré je centrom turistiky na poľskej strane Vysokých Tatier. Pobyt sme si veľmi užili a odporúčame ho najmä počas jesene.”

Tomáš Polman
Tomáš Polman
Obchodný tím


Krakov je kolískou histórie, ktorá očarila už nejedného turistu. Toto najnavštevovanejšie a najľudnatejšie poľské mesto vám ponúkne všetko, na čo si len spomeniete. Čaká vás tu nádherná architektúra, pripomienky tragickej minulosti a v neposlednom rade štýlové kaviarne a reštaurácie s vynikajúcou kuchyňou.

Na čo sa môžete tešiť, keď si zvolíte pobyt v Krakove?

Krakov by na vašom zozname vysnívaných destinácií rozhodne nemal chýbať. Smutné dejiny mesta a jeho predchádzajúcich obyvateľov si pripomeniete napríklad v Židovskej štvrti Kazimierz alebo pri prehliadke Schindlerovej továrne. Ešte bližšie k histórii, z ktorej behá mráz po chrbte, sa ocitnete kúsok za Krakovom, kde leží koncentračný tábor Osvienčim.

V meste nájdete aj mnoho pamiatok zo starších historických epoch. Začať s prehliadkou môžete hneď na námestí, kde stojí veľkolepý kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý si stojí za to prezrieť ako zvonku, tak zvnútra. Neďaleko centra sa na návrší zvanom Wawel týči Kráľovský hrad a katedrála sv. Stanislava a Václava, ktoré sú spoločne s historickým centrom zapísané na Zozname UNESCO.

Nezabudnite sa však z exkurzie do histórie zase vrátiť späť do súčasnosti, Krakov je totiž aj mestom prítomnosti. V sezóne mestské centrum deň čo deň pulzuje životom, a to vďaka kultúrnym akciám aj skvelým barom a reštauráciám, ktoré lákajú na veselé posedenie s priateľmi.