Pobyty v Krakove

Krakov je jedno z najdôležitejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami a ďalšími zaujímavosťami, ktoré vás iste nadchnú. Zavítajte sem na dovolenku a odhaľte všetky utajované krásy Krakova aj vy.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na návštevu Krakova sme sa už dlho tešili a stálo to za to. Po príchode do izby nás prekvapila jej veľkosť - bola obrovská, a pritom útulná. Raňajky boli parádne, bohaté a na výber bolo snáď zo všetkého, čo človeku napadne. Večere boli taká klasika, ktorá uspokojí každého. Za návštevu rozhodne stojí hrad Wawel, a potom Soľná baňa Wieliczka. Mesto nás veľmi prekvapilo, všetko bolo krásne a čisté. Ani za tri dni sme v Krakove nestihli všetko a určite sa ešte vrátime.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“V Hoteli Victoria sme strávili príjemný a odpočinkový pobyt. Personál hotela bol veľmi milý a ochotne nám všetko vysvetlil. Izba bola dostačujúca a príjemným prekvapením bol veľký balkón. Najviac sme boli nadšení z wellness centra. Do sauny sme sa chodili zohriať po kúpaní v osviežujúcich vodách Baltu. Odporúčame navštíviť piesočnú pláž kúsok od hotela, vyskúšať kúpanie v Baltskom mori a zájsť do susedného mesta Kolobreh.”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznícka podpora


Krakov je kolískou histórie, ktorá očarila už nejedného turistu. Toto najnavštevovanejšie a najľudnatejšie poľské mesto vám ponúkne všetko, na čo si len spomeniete. Čaká vás tu nádherná architektúra, pripomienky tragickej minulosti a v neposlednom rade štýlové kaviarne a reštaurácie s vynikajúcou kuchyňou.

Na čo sa môžete tešiť, keď si zvolíte pobyt v Krakove?

Krakov by na vašom zozname vysnívaných destinácií rozhodne nemal chýbať. Smutné dejiny mesta a jeho predchádzajúcich obyvateľov si pripomeniete napríklad v Židovskej štvrti Kazimierz alebo pri prehliadke Schindlerovej továrne. Ešte bližšie k histórii, z ktorej behá mráz po chrbte, sa ocitnete kúsok za Krakovom, kde leží koncentračný tábor Osvienčim.

V meste nájdete aj mnoho pamiatok zo starších historických epoch. Začať s prehliadkou môžete hneď na námestí, kde stojí veľkolepý kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý si stojí za to prezrieť ako zvonku, tak zvnútra. Neďaleko centra sa na návrší zvanom Wawel týči Kráľovský hrad a katedrála sv. Stanislava a Václava, ktoré sú spoločne s historickým centrom zapísané na Zozname UNESCO.

Nezabudnite sa však z exkurzie do histórie zase vrátiť späť do súčasnosti, Krakov je totiž aj mestom prítomnosti. V sezóne mestské centrum deň čo deň pulzuje životom, a to vďaka kultúrnym akciám aj skvelým barom a reštauráciám, ktoré lákajú na veselé posedenie s priateľmi.