Dovolenka v mestečku Mayrhofen

Lyžovanie počas celého roka, vzrušujúce výlety do alpskej prírody a poriadna relaxácia pre telo aj dušu. To všetko si môžete užiť počas dovolenky v mestečku Mayrhofen, ktoré sa nachádza v malebnom Zillertalskom údolí. V Mayrhofene sa bude páčiť rodinám s deťmi, párom a hlavne milovníkom outdoorových aktivít. Tak čo, ktorý pobyt si vyberiete?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Niet divu, že je Tirolsko obľúbeným cieľom mnohých cestovateľov. Pýši sa majestátnymi Alpami, ľadovcami a malebnými údoliami. Jedným z nich je Zillertalské údolie, v ktorom sa nachádza krásne mestečko Mayrhofen. Vďaka svojej polohe je ideálnym východiskovým bodom na spoznávanie okolitých prírodných krás aj skvelou destináciou, v ktorej si počas celého roka užijete veľa zábavy.

Atrakcie v Mayrhofene a okolí

V lete si môžete užívať pešiu turistiku na viac ako 200 km značených trás. Krásne upravené chodníky vás prevedú tými najkrajšími miestami v okolí, ako je prírodný park Zillertalské Alpy. Pokiaľ vás láka trochu adrenalínovejšia dovolenka, vydajte sa do ferratového parku ležiaceho hneď pri mestečku. Nachádzajú sa tu 4 trasy, z ktorých niektoré sú vhodné pre začiatočníkov a iné pre skúsených odvážlivcov. Tá najľahšia ferrata s názvom Klettersteig und Hochseilgarten je dokonca vhodná aj pre deti. Cestou narazíte na rôzne atrakcie - drevený tunel, lanový rebrík, prekážky z pneumatík alebo závesný drevený chodník.

Horúce dni potom priamo nabádajú k canyoningu alebo raftingu na rieke Ziller. Obľúbenou atrakciou je tiež ľadovec Hintertux, jediný v krajine, na ktorom si zalyžujete aj v teplom lete. Ľadovec však ponúka oveľa viac ako zábavu na svahu, v jeho útrobách sa skrýva prírodný ľadový palác Natur Eis Palast. Ak si chcete užiť trochu pokoja, zamierte na horu Penken, na ktorú vás vyvezie gondola Penkenbahn, stretnete tu len pár ľudí, kravy a paraglidistov a za pekného počasia sa budete kochať výhľadom na Tuxské Alpy.

Medzi Mayrhofenom, Finkenbergom a Lanersbachom sa rozprestierajú vzájomne prepojené zjazdovky, ktoré sú súčasťou Ski Zillertal 3000 a tvoria lyžiarske centrum celého Zillertalského údolia. Moderné zázemie a zjazdovky najrôznejších obťažností sa postarajú o to, aby si každý užil zimu na maximum.

Milovníci adrenalínu môžu zlyžovať Harakiri, najprudšiu zjazdovku v Rakúsku. Snowboardisti a freerideri si prídu na svoje v parku Vans Peken Park. Rodiny s deťmi na hore Ahron. O ďalšiu zábavu sa postarajú zimné turistické trasy, sánkarské dráhy alebo bežkárske stopy.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si aktivity v krásnej rakúskej prírode spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.