Dovolenka v Lubuskom vojvodstve

Nelákajú vás klasické turistické miesta a dávate prednosť tráveniu času v pokojnej prírode? Potom je dovolenka v Lubuskom vojvodstve to pravé pre vás! Návštevu tohto regiónu vrelo odporúčame všetkým milovníkom najrôznejších outdoorových aktivít aj milovníkom dejín. Okrem úchvatnej krajiny sa územie Lubuského vojvodstva pýši aj niekoľkými historicky významnými stavbami.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?



Poľsko je rozmanitá krajina s bohatým prírodným a kultúrnym dedičstvom. Územie krajiny sa delí na 16 vojvodstiev a každé z nich ponúka mnoho úžasných miest, z ktorých návštevy si odnesiete tie najkrajšie spomienky. Lubuské vojvodstvo patrí k pokojnejším častiam krajiny. Viac ako polovicu územia tvoria lesy, región prepletá aj hustá sieť cyklotrás. Na svoje si tu prídu aj milovníci vody a skrátka všetci vyznávači aktívnej dovolenky. Pobyt v Lubuskom vojvodstve sa bude páčiť aj rodinám s deťmi, na ktoré tu čakajú nenáročné trasy a stovky jazier s priezračne čistou vodou.

Spoznajte tie najzaujímavejšie miesta Lubuského vojvodstva

Lubuské vojvodstvo je domovom najmladšieho poľského národného parku, Národný park Ujście Warty, ktorý býva obľúbenou zastávkou pri ceste k Baltskému moru. Park môžete prejsť pešo alebo na bicykli. Jeho najpopulárnejšou časťou je Vtáčí chodník pozdĺž riečky Postomia, kde môžete vidieť mnoho druhov vodných a bahenných vtákov, voľne žijúce kravy a kone.

Medzi riekami Odrou a Wartou vybudovali nacisti počas 30. rokov 20. storočia nevídanú obrannú líniu. Komplex vojenských bunkrov Medziriečny opevnený rajón. Areál je považovaný za najdlhší na svete. Okrem svojho historického významu sú bunkre zaujímavé aj tým, že sa tu vyskytuje najväčšia koncentrácia netopierov v Európe.

Lubuské vojvodstvo sa môže pochváliť aj svetovým unikátom. Kúsok od mesta Świebodzin stojí najvyššia socha Krista Kráľa na svete. Socha meria 33 m, čo symbolizuje vek, kedy bol Ježiš ukrižovaný.

Za zmienku stojí aj mesto Zelená hora, ktoré sa preslávilo skvelým vínom. Ďalšou významnou metropolou vojvodstva je Gorzów Wielkopolski, ten sa od ostatných poľských miest líši veľkým množstvom najrôznejších pomníkov. Na svoje si tu prídu aj fanúšikovia motošportu, v meste Gorzów Wielkopolski sa totiž konajú preteky na plochej dráhe – Grand Prix. S mestom sa tiež spájajú legendy o čarodejniciach, jednu z nich pripomína Studňa čarodejníc.