Dovolenka v Lázňach Libverda

Len si to predstavte – sedíte pri krásnej kolonáde, vychutnávate si kúpeľnú oblátku a užívate si všadeprítomný pokoj. Takýto pobyt vás čaká v malebných Lázňach Libverda v Jizerských horách. Odpočinok, aktivity v okolí a k tomu ako bonus liečivé pramene. Kedy vyrazíte?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Malebné mestečko Lázně Libverda vás očarí krásnou kolonádou a kúpeľnými pavilónmi v klasicistickom a empírovom štýle. Minerálny prameň, ktorý si prebrodil cestu podzemím a vynoril sa zo zeme práve tu, v podhorí Jizerských hôr, je známy už od stredoveku. Tradícia kúpeľných pobytov má však začiatok až v 18. storočí.

Pobyt v Lázňach Libverda vás pohladí po duši

Lázně Libverda sa skrývajú v podhorí Jizerských hôr a kúpeľných hostí i turistov lákajú na prostredie ako stvorené na odpočinok. Najväčším miestnou pýchou je výletná reštaurácia Obří sud, v ktorej sa pochúťky servírujú už od roku 1931. Ako prezrádza názov, reštaurácia má netradičný tvar suda, z ktorého je navyše krásny výhľad na panorámu Jizeriek.

Až sa plní síl vrátite z hostiny v sude a trochu vám vytrávi, vydajte sa na vyhliadky nad mestom alebo si trúfnite rovno na túru k rozhľadni Smrk, odkiaľ zahliadnete Krkonoše, Lužické hory i Říp. V okolitej krajine sa zabavia nielen peší turisti, ale aj cyklisti alebo vyznávači adrenalínu, ktorí si zamilujú najmä v Bobovú dráhu Jizerky.

Z okolitých zaujímavostí nesmiete minúť pôsobivý prírodný úkaz Mumlavský vodopád alebo krásnu rozhľadňu Štěpánku. Na celodenný výlet sa vydajte do Liberca, kde vás zabaví Centrum Babylon, botanická a zoologická záhrada alebo lanovka na Ještěd.

V zime sú Jizerské hory ideálnou destináciou pre milovníkov zimných športov. Ski areály so zvučnými menami ako Bedřichov alebo Tanvaldský Špičák vás presvedčia o tom, že báječnú lyžovačku zažijete aj inde ako v Tatrách či Krkonošiach. Rodinné strediská vám ponúknu skvelé podmienky, prepracovanú infraštruktúru a dobré jedlo k tomu.