Dovolenka v Kobaride

Malé mestečko Kobarid leží na západe Slovinska v rozprávkovom údolí rieky Soči, ktoré sa pre jej pôvab a nádhernú vodu prezýva smaragdová kráska. Mesto má bohatú a miestami boľavú minulosť, návštevníkom tak môže vyrozprávať množstvo zaujímavých príbehov. Okolie horského strediska nie je bohaté iba na prírodné klenoty, ale aj na zaujímavé kultúrne pamiatky. Vyberte si pobyt v Kobaride a užite si dovolenku uprostred krásnej prírody.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Veľkosťou malé, významnosťou obrovské. Mestečko Kobarid bolo v minulosti pod nadvládou Habsburgovcov i Talianov a tiež sa s ním spája prvá svetová vojna. O jeho pestrej minulosti nerozprávajú iba zaujímavé múzeá, ale aj pekné stavby. Dovolenka v Kobaride sa bude veľmi páčiť milovníkom adrenalínu, turistiky, vodných športov a všetkým, ktorí sa radi túlajú nedotknutou horskou prírodou.

Mestečko sa pýši zaujímavým prírodným i kultúrnym dedičstvom

  • Údolie rieky Soči je pretkané niekoľkými peknými trasami s typickými drevenými lávkami. Oblasť láka k pešej aj cykloturistike a tiež k vodným športom. Pri potulkách údolím by ste rozhodne nemali minúť vodopád Kozjak nachádzajúci sa na chodníku Kobarid Historical Trail.

  • Na okraji mesta stojí Napoleonov most, ktorý skvele vyzerá na fotkách a zároveň je z neho dych vyrážajúci výhľad na na rieku a vrcholky okolitých Júlskych Álp.

  • Ak máte radi históriu a vojnovú tematiku, navštívte múzeum prvej svetovej vojny, ktoré vás prevedie bojmi v extrémnych horských podmienkach. Uvidíte tu fotografie, zbrane a vypočujete si mnoho príbehov.

  • Na kopci za mestom sa týči dominanta Kobaridu, kostnica v ktorej leží pozostatky 7041 talianskych vojakov, ktorí padli v boji počas vojny proti Rakúsko-Uhorsku.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici, alebo chcete vyraziť na dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.