Dovolenka v slovinských horách

Len málo krajín na svete sa môže pochváliť krásnymi horami, modernými mestami aj morom. Jednou z týchto zemí je nám blízke Slovinsko, ktoré si získava medzi turistami čoraz väčšiu popularitu. Objavte aj vy čaro Slovinska a nechajte sa okúzliť jeho majestátnymi horami a priezračnými jazerami počas dovolenky.

Načítavam ponuky...


Slovinsko je ideálnou destináciou na dovolenku vo dvojici i s celou rodinou. Ak navyše milujete turistiku v horách, panenská príroda a perfektne značené trasy a turistické chodníčky vás uchvátia. V Slovinsku je jednoducho vidno, že domáci svoju prírodu milujú a príkladne sa o jej krásy starajú.

Kam sa vydať na pobyt do hôr v Slovinsku?

Snáď najobľúbenejšou turistickou lokalitou v Slovinsku sú Julské Alpy, ktorým Slovinci familiárne hovoria aj Julky. Sú súčasťou jediného slovinského národného parku - Triglavského národného parku. Okrem množstva špicov a vrcholov priamo v srdci NP nájdete tiež najvyššiu horu Slovinska Triglav, ktorá sa týči do úctyhodnej výšky až 2 864 m n. m. Výstup naň je sám o sebe fantastickým zážitkom. Ak ale chcete zažiť skutočne netradičné stúpanie, vydajte sa na Triglav 15. augusta. V tento deň oslavujú Slovinci sviatok Nanebovzatia panny Márie a pri tejto príležitosti sa každoročne koná aj tradičný skupinový výstup na najvyššiu horu krajiny.

Pokiaľ si zrovna na vysokánsky Triglav netrúfate, rozhodne nezúfajte. Priamo v Triglavskom národnom parku môžete navštíviť mnoho ďalších prírodných zaujímavostí. Okrem vysokohorských pastvín tu za návštevu stoja tiež priezračné jazerá ľadovcového pôvodu. Tie najznámejšie z nich sú Bohinj a svetoznámy Bled s ostrovom ozdobeným kostolíkom uprostred. Blízko Bledu sa nachádzajú tiež jedny z miestnych termálnych kúpeľov, a tak si po turistike môžete dopriať aj zaslúžený oddych v liečivej vode.