Dovolenka v slovinských horách

Len málo krajín na svete sa môže pochváliť krásnymi horami, modernými mestami aj morom. Jednou z týchto zemí je nám blízke Slovinsko, ktoré si získava medzi turistami čoraz väčšiu popularitu. Objavte aj vy čaro Slovinska a nechajte sa okúzliť jeho majestátnymi horami a priezračnými jazerami počas dovolenky.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Či už strávite čas v hoteli, alebo v jeho okolí, vždy si užijete mnoho skvelých zážitkov. Bohinj Eco Hotel je naozaj veľký. Vďaka bohatej ponuke wellness a priľahlom aquaparku s množstvom atrakcií si tu užijete zábavu a relaxáciu aj počas daždivých dní. Za pekného počasia si urobte výlet do hôr, na bicykloch alebo si užívajte vodné radovánky v najkrajších jazerách Slovinska. Spokojní sme neboli iba so službami, ale aj so stravou a ústretovým personálom. Najväčším zážitkom pre nás bola jazda na paddleboardoch na priezračnom Bohinjskom jazere a následný zjazd riečky Sava Bohinjska.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Náš pobyt v Hoteli Jezero**** sme si dokonale užili. Hotel bol skvelou základňou na objavovanie nádhernej slovinskej prírody, personál bol neskutočne ochotný a služby dostačujúce. Hoci nejde o moderné ubytovanie so zážitkovou gastronómiou, hotel má svoje čaro a ponúka poctivý servis a tradičnú chutnú a bohatú kuchyňu. Jeho najväčšou výhodou je rozhodne poloha priamo pri jednom z najkrajších slovinských jazier. Radi na toto miesto spomíname a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.”

Dita Martinková
Dita Martinková
Marketingový tím


Slovinsko je ideálnou destináciou na dovolenku vo dvojici i s celou rodinou. Ak navyše milujete turistiku v horách, panenská príroda a perfektne značené trasy a turistické chodníčky vás uchvátia. V Slovinsku je jednoducho vidno, že domáci svoju prírodu milujú a príkladne sa o jej krásy starajú.

Kam sa vydať na pobyt do hôr v Slovinsku?

Snáď najobľúbenejšou turistickou lokalitou v Slovinsku sú Julské Alpy, ktorým Slovinci familiárne hovoria aj Julky. Sú súčasťou jediného slovinského národného parku - Triglavského národného parku. Okrem množstva špicov a vrcholov priamo v srdci NP nájdete tiež najvyššiu horu Slovinska Triglav, ktorá sa týči do úctyhodnej výšky až 2 864 m n. m. Výstup naň je sám o sebe fantastickým zážitkom. Ak ale chcete zažiť skutočne netradičné stúpanie, vydajte sa na Triglav 15. augusta. V tento deň oslavujú Slovinci sviatok Nanebovzatia panny Márie a pri tejto príležitosti sa každoročne koná aj tradičný skupinový výstup na najvyššiu horu krajiny.

Pokiaľ si zrovna na vysokánsky Triglav netrúfate, rozhodne nezúfajte. Priamo v Triglavskom národnom parku môžete navštíviť mnoho ďalších prírodných zaujímavostí. Okrem vysokohorských pastvín tu za návštevu stoja tiež priezračné jazerá ľadovcového pôvodu. Tie najznámejšie z nich sú Bohinj a svetoznámy Bled s ostrovom ozdobeným kostolíkom uprostred. Blízko Bledu sa nachádzajú tiež jedny z miestnych termálnych kúpeľov, a tak si po turistike môžete dopriať aj zaslúžený oddych v liečivej vode.