Dovolenka v slovinských horách

Len málo krajín na svete sa môže pochváliť krásnymi horami, modernými mestami aj morom. Jednou z týchto zemí je nám blízke Slovinsko, ktoré si získava medzi turistami čoraz väčšiu popularitu. Objavte aj vy čaro Slovinska a nechajte sa okúzliť jeho majestátnymi horami a priezračnými jazerami počas dovolenky.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotelový areál Terme Snovik sa nachádza ďaleko od ruchu civilizácie, v krásnej prírode uprostred lesov. Hneď ako vystúpite z auta ucítite čerstvý čistý vzduch. V hlavnej budove sídli recepcia, reštaurácia a kúpele. Domčeky s izbami sú rozosiate po celom areáli a sú vkusne zariadené, a to vrátane balkóna. Z okien je krásny výhľad na okolité kopce. Hotel je ideálnym východiskovým bodom na potulky turistickými trasami. Skvelé chvíle si tu užijete aj počas daždivých dní - leňošiť môžete pri termálnom bazéne či v saunách. Pobyt vrelo odporúčam milovníkom prírody a pokoja. Krásne som si tu oddýchli.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím


Slovinsko je ideálnou destináciou na dovolenku vo dvojici i s celou rodinou. Ak navyše milujete turistiku v horách, panenská príroda a perfektne značené trasy a turistické chodníčky vás uchvátia. V Slovinsku je jednoducho vidno, že domáci svoju prírodu milujú a príkladne sa o jej krásy starajú.

Kam sa vydať na pobyt do hôr v Slovinsku?

Snáď najobľúbenejšou turistickou lokalitou v Slovinsku sú Julské Alpy, ktorým Slovinci familiárne hovoria aj Julky. Sú súčasťou jediného slovinského národného parku - Triglavského národného parku. Okrem množstva špicov a vrcholov priamo v srdci NP nájdete tiež najvyššiu horu Slovinska Triglav, ktorá sa týči do úctyhodnej výšky až 2 864 m n. m. Výstup naň je sám o sebe fantastickým zážitkom. Ak ale chcete zažiť skutočne netradičné stúpanie, vydajte sa na Triglav 15. augusta. V tento deň oslavujú Slovinci sviatok Nanebovzatia panny Márie a pri tejto príležitosti sa každoročne koná aj tradičný skupinový výstup na najvyššiu horu krajiny.

Pokiaľ si zrovna na vysokánsky Triglav netrúfate, rozhodne nezúfajte. Priamo v Triglavskom národnom parku môžete navštíviť mnoho ďalších prírodných zaujímavostí. Okrem vysokohorských pastvín tu za návštevu stoja tiež priezračné jazerá ľadovcového pôvodu. Tie najznámejšie z nich sú Bohinj a svetoznámy Bled s ostrovom ozdobeným kostolíkom uprostred. Blízko Bledu sa nachádzajú tiež jedny z miestnych termálnych kúpeľov, a tak si po turistike môžete dopriať aj zaslúžený oddych v liečivej vode.