Dovolenka v slovinských kúpeľoch

Slovinsko mnohí poznajú hlavne ako perfektnú destináciu na horskú turistiku. Napadlo vám ale niekedy vyraziť do Slovinska za kúpeľným oddychom? Ak nie, je načase to zmeniť! Objavte čaro slovinských termálov a nechajte sa rozmaznávať miestnym luxusom a prvotriednou starostlivosťou.

Načítavam ponuky...


Blahodarné účinky slovinskej termálnej vody sú známe už od čias starovekého Ríma a na liečenie i relax sa využíva dodnes. V celej krajine vyviera až 87 termálnych prameňov s ozdravnou vodou, ktorá lieči reumatizmus, srdcové a cievne ochorenia, gynekologické problémy, neurologické či pľúcne ochorenia a výrazne pomáha pri liečbe úrazov. V blízkosti prameňov stojí 15 termálnych kúpeľov a všetky sú prepojené s luxusnými štvor a päťhviezdičkovými hotelmi. A keďže oddych v termáloch najlepšie pôsobí na zdravie vtedy, ak sa strieda s prechádzkou v prírode, ďaleko to nebudete mať ani ku krasovým oblastiam a Alpám.

Kam sa vydať do kúpeľov v Slovinsku?

Snáď žiadna oblasť Slovinska nie je turistami tak obľúbená, ako je jazero Bled a jeho okolie. Krásna príroda na hranici Triglavského národného parku v spojení s výnimočnými historickými pamiatkami láka na perfektné fotky aj fantastické zážitky. V oblasti Bledu nájdete tiež známe termálne kúpele, kde k zdraviu prispieva okrem liečivej vody tiež príjemná alpská klíma.

Na samom východe krajiny si užijete perfektný oddych v celoročne otvorených kúpeľoch Bioterme. S nimi je prepojený Hotel Bioterme ****, ktorý sa pýši certifikátom Slovenia Green Accommodation (Slovinské zelené ubytovanie). Certifikát zaručuje hotelové služby založené na udržateľných princípoch.

Keď sa povie slovo „Laško“, mnohí si vybavia práve pivo s rovnakým názvom. Mesto Laško je ale preslávené aj vďaka významným termálom prepojených s moderným Hotelom Zdravilišče Laško ****. Miestne kúpele sú obľúbené ako pre blahodarné účinky na zdravie, tak aj vďaka priaznivým cenám a prvotriednym službám.