Dovolenka v slovinských kúpeľoch

Slovinsko mnohí poznajú hlavne ako perfektnú destináciu na horskú turistiku. Napadlo vám ale niekedy vyraziť do Slovinska za kúpeľným oddychom? Ak nie, je načase to zmeniť! Objavte čaro slovinských termálov a nechajte sa rozmaznávať miestnym luxusom a prvotriednou starostlivosťou.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Rimski dvor ****superior bol skutočným balzamom na nervy. Túžite po dokonalom odpočinku od všedných starostí v pokoji prírody? Potom ide o ideálny dovolenkový rezort pre vás. Zlatým klincom hotela sú krásne kúpele inšpirované antickým štýlom, ktorý sa prelína celým interiérom budovy. Z termálnych bazénov a saunového sveta sa nám ani nechcelo odchádzať. Pochutnali sme si na raňajkách a večeriach vo forme bohatých bufetov a oceňujem, že hotel myslí aj na vegetariánov a hostí so stravovacími obmedzeniami. O každého návštevníka je tu skrátka dokonale postarané.”

Eliška Srncová
Eliška Srncová
Senior copywriter
Overené Travelkingom

“Rogaška Slatina nás očarila božským pokojom a malebným okolím a určite by som sa sem s rodinou rád vrátil. Keď ráno vyjdete na balkón, rozhliadnete sa do okolitej prírody a nadýchnete sa čerstvého vzduchu, hneď sa cítite oddýchnutí. V hoteli Atlantída som si najviac užil Sauna Oasis s úžasnými saunami a parným kúpeľom. Moderný, minimalistický štýl budovy prekvapivo skvele zapadá do miestneho prostredia. Ostatné hotely v Rogaške Slatine sa držia historického štýlu, tento je ale úplne nový a všetky jeho moderné zariadenia, interiéry, skvelé možnosti parkovania aj ďalšie služby sú naozaj minimálne na 5* úrovni. Priateľský personál je skvele vyškolený a s čímkoľvek vám ochotne pomôže. Jedlá sú pestré a chutné. K hotelu skrátka nenachádzam žiadnu výhradu. Pobyt tu by som odporučil hlavne párom, hotel je síce pripravený aj na deti, jeho služby si ale dokonale užijete hlavne vo dvojici.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím


Blahodarné účinky slovinskej termálnej vody sú známe už od čias starovekého Ríma a na liečenie i relax sa využíva dodnes. V celej krajine vyviera až 87 termálnych prameňov s ozdravnou vodou, ktorá lieči reumatizmus, srdcové a cievne ochorenia, gynekologické problémy, neurologické či pľúcne ochorenia a výrazne pomáha pri liečbe úrazov. V blízkosti prameňov stojí 15 termálnych kúpeľov a všetky sú prepojené s luxusnými štvor a päťhviezdičkovými hotelmi. A keďže oddych v termáloch najlepšie pôsobí na zdravie vtedy, ak sa strieda s prechádzkou v prírode, ďaleko to nebudete mať ani ku krasovým oblastiam a Alpám.

Kam sa vydať do kúpeľov v Slovinsku?

Snáď žiadna oblasť Slovinska nie je turistami tak obľúbená, ako je jazero Bled a jeho okolie. Krásna príroda na hranici Triglavského národného parku v spojení s výnimočnými historickými pamiatkami láka na perfektné fotky aj fantastické zážitky. V oblasti Bledu nájdete tiež známe termálne kúpele, kde k zdraviu prispieva okrem liečivej vody tiež príjemná alpská klíma.

Na samom východe krajiny si užijete perfektný oddych v celoročne otvorených kúpeľoch Bioterme. S nimi je prepojený Hotel Bioterme ****, ktorý sa pýši certifikátom Slovenia Green Accommodation (Slovinské zelené ubytovanie). Certifikát zaručuje hotelové služby založené na udržateľných princípoch.

Keď sa povie slovo „Laško“, mnohí si vybavia práve pivo s rovnakým názvom. Mesto Laško je ale preslávené aj vďaka významným termálom prepojených s moderným Hotelom Zdravilišče Laško ****. Miestne kúpele sú obľúbené ako pre blahodarné účinky na zdravie, tak aj vďaka priaznivým cenám a prvotriednym službám.