Dovolenka v slovinských kúpeľoch

Slovinsko mnohí poznajú hlavne ako perfektnú destináciu na horskú turistiku. Napadlo vám ale niekedy vyraziť do Slovinska za kúpeľným oddychom? Ak nie, je načase to zmeniť! Objavte čaro slovinských termálov a nechajte sa rozmaznávať miestnym luxusom a prvotriednou starostlivosťou.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotelový areál Terme Snovik sa nachádza ďaleko od ruchu civilizácie, v krásnej prírode uprostred lesov. Hneď ako vystúpite z auta ucítite čerstvý čistý vzduch. V hlavnej budove sídli recepcia, reštaurácia a kúpele. Domčeky s izbami sú rozosiate po celom areáli a sú vkusne zariadené, a to vrátane balkóna. Z okien je krásny výhľad na okolité kopce. Hotel je ideálnym východiskovým bodom na potulky turistickými trasami. Skvelé chvíle si tu užijete aj počas daždivých dní - leňošiť môžete pri termálnom bazéne či v saunách. Pobyt vrelo odporúčam milovníkom prírody a pokoja. Krásne som si tu oddýchli.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt sa celej našej rodine veľmi páčil. Ide o pokojnú kúpeľnú lokalitu s krásnym parkom a pôsobivou architektúrou. V Hoteli Švicarija na vás dýchne história a očaria vás rozprávkové interiéry a exteriéry. Po výletoch do okolia oceníte bufetovú polpenziu aj dokonalé wellness vyžitie. V chladnejších dňoch prídu vhod horúce termálne pramene, vďaka ktorým je vonkajšie kúpanie príjemným relaxom.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím


Blahodarné účinky slovinskej termálnej vody sú známe už od čias starovekého Ríma a na liečenie i relax sa využíva dodnes. V celej krajine vyviera až 87 termálnych prameňov s ozdravnou vodou, ktorá lieči reumatizmus, srdcové a cievne ochorenia, gynekologické problémy, neurologické či pľúcne ochorenia a výrazne pomáha pri liečbe úrazov. V blízkosti prameňov stojí 15 termálnych kúpeľov a všetky sú prepojené s luxusnými štvor a päťhviezdičkovými hotelmi. A keďže oddych v termáloch najlepšie pôsobí na zdravie vtedy, ak sa strieda s prechádzkou v prírode, ďaleko to nebudete mať ani ku krasovým oblastiam a Alpám.

Kam sa vydať do kúpeľov v Slovinsku?

Snáď žiadna oblasť Slovinska nie je turistami tak obľúbená, ako je jazero Bled a jeho okolie. Krásna príroda na hranici Triglavského národného parku v spojení s výnimočnými historickými pamiatkami láka na perfektné fotky aj fantastické zážitky. V oblasti Bledu nájdete tiež známe termálne kúpele, kde k zdraviu prispieva okrem liečivej vody tiež príjemná alpská klíma.

Na samom východe krajiny si užijete perfektný oddych v celoročne otvorených kúpeľoch Bioterme. S nimi je prepojený Hotel Bioterme ****, ktorý sa pýši certifikátom Slovenia Green Accommodation (Slovinské zelené ubytovanie). Certifikát zaručuje hotelové služby založené na udržateľných princípoch.

Keď sa povie slovo „Laško“, mnohí si vybavia práve pivo s rovnakým názvom. Mesto Laško je ale preslávené aj vďaka významným termálom prepojených s moderným Hotelom Zdravilišče Laško ****. Miestne kúpele sú obľúbené ako pre blahodarné účinky na zdravie, tak aj vďaka priaznivým cenám a prvotriednym službám.