Dovolenka v stredisku Flachau

Lákajú vás rakúske Alpy, túry po horách alebo lyžovanie na naozaj dlhých zjazdovkách? Tak si vyberte pobyt v stredisku Flachau, ktoré sa nachádza v pohorí Radstadtských Taur, v spolkovej republike Salzbursko. V lete na vás čaká množstvo peších a cyklistických trás krásnou prírodou, kúpanie v priezračných jazerách a v zime skvelé podmienky pre najrôznejšie zimné športy.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Na hoteli Unterberghof sa nám páčila jeho rodinná atmosféra a milý prístup personálu. Ubytovaní sme boli vo veľkej izbe, ktorá presne zodpovedala fotografiám v ponuke. Jediné malé mínus by som dala za skromnejší výber pri raňajkách. Okrem toho sme však boli s jedlom veľmi spokojní a veľmi nám chutilo. Okolie je plné atrakcií pre deti, takže tento hotel odporúčam aj na rodinnú dovolenku. Navštíviť môžete najväčšiu ľadovú jaskyňu na svete Eisriesenwelt alebo si vybrať z bezplatných aktivít v ponuke Flachau Summer Card.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Cesta do strediska Flachau nie je nijako zložitá, prechádza okolo neho Tauernská diaľnica A10 a cesta z Bratislavy vám zaberie približne štyri a pol hodiny. Ak nechcete cestovať autom, určite vás poteší, že Flachau má skvelé napojenie na železničnú sieť s priamym spojením z Viedne a mnohých ďalších metropol.

Flachau sa oplatí navštíviť predovšetkým v zime. Oblasť je totiž známa skvelými podmienkami pre zimné športy. Nie nadarmo sa tu pravidelne koná svetový pohár v lyžovaní. Zjazdovky však privítajú aj začiatočníkov a rodiny s deťmi.

Flachau ponúka zábavu v lete aj zime

Vo Flachau to najviac žije počas zimných mesiacov, ale aj leto má čo ponúknuť. Mnoho hotelov ponúka kartu výhod Flachau Guest Card, vďaka ktorej získate zvýhodnené vstupné na miestne atrakcie. Za pekného počasia sa vydajte do hôr, tie sú prepletené dobre upravenými a značenými trasami. Odmenou za vašu drinu vám budú dychberúce výhľady na alpské panorámy. Počas horúcich dní sa schlaďte v jazere Winklersee alebo Jagersee. Okrem plávania si tu užijete aj canyoning alebo rafting.

Lyžiarske stredisko Flachau spadá pod lyžiarsku oblasť Snow Space Salzburg, ktorá je súčasťou oblasti Ski amadé. Vďaka tomu si môžete lyžovanie užívať na 12 vrcholoch, v 5 údoliach a na viac ako 210 km zjazdoviek. O to, aby ste čas trávili na svahu a nie v radoch sa postará 70 moderných lanoviek.

Náš tip: Po dni strávenom v horách nie je nič lepšie, ako si odpočinúť vo vírivke alebo saune. Siahnite po niektorom z wellness balíčkov a užite si aktivity v krásnej rakúskej prírode spolu s prvotriednym odpočinkom. Na vašej dovolenke nám záleží, preto sa do hotelov vydávame osobne, aby sme overili kvalitu ponúkaných služieb. Ponuku nami overených pobytov nájdete tu.