Dovolenka v termálnych kúpeľoch v Maďarsku

Keď na dovolenku do termálov, tak jednoznačne do Maďarska! U našich južných susedov predsa nájdete nespočet parádnych termálnych kúpeľov, ktoré sa môžu pochváliť nielen liečivou vodou, ale tiež modernými prostredím, širokou ponukou relaxačných procedúr a parádnymi službami.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V hoteli sme si užili parádny víkendový pobyt. Nadšení sme boli z krásnej priestrannej izby s pohodlnou posteľou, vynikajúcej bufetovej stravy, veľkého wellness centra s termálnymi bazénmi i saunovým svetom, a ja osobne aj z kozmetickej procedúry. Potešila nás aj možnosť zahrať si bowling a ochutnať miestne koktaily. Za návštevu stoja aj miestne termálne kúpele.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt bol úplne úžasný! Interiéry celého hotela, vrátane našej izby, boli priestranné a dizajnové. Termálne kúpele s množstvom bazénov zase ideálne na relaxáciu. Polpenzia nám veľmi chutila, výber bol bohatý a pokrmy vždy z čerstvých surovín. Môžem povedať, že celý personál v hoteli bol veľmi profesionálny, ochotný a usmievavý. To som si overil napríklad v reštaurácii, keď čašník priniesol mojej dcérke jedlo na želanie, aj keď v ten deň nebolo na menu. Ideálna voľba pre rodiny, páry aj osoby na služobnej ceste. V tomto prostredí sa bude cítiť príjemne každý.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko


Maďarské termálne kúpele sú vychýrené - a nie je sa čomu diviť! Ich znamenitá liečivá voda pomohla už mnohým návštevníkom, k tomu tu nie je núdza ani o wellness centrá, saunové svety s rituálmi či tobogany a nekonečné možnosti vyžitia pre najmenších návštevníkov, a to často pod jednou strechou.

Termály nie sú tým jediným lákadlom - čo si v Maďarsku ešte môžete užiť?

Obliecť si župan rovno v izbe a prejsť jednou chodbou priamo k termálnym bazénom. Bez cestovania, vozenia sa autom ani čakania v rade na vstupenky. Znie to ako sen? Premeňte ho na skutočnosť niekoľkými kliknutiami. Stačí si rezervovať pobyt v hoteli, ktorý je s termálnymi kúpeľmi priamo prepojený. Kedykoľvek počas dňa sa tak môžete vrátiť do izby alebo si odskočiť na obed či občerstvenie - všetko budete mať v jednej budove a na vzdialenosť pár krokov. Späť do bazénov či vyhriatých sáun sa potom vrátite, kedy chcete.

Súčasťou mnohých hotelov s termálnymi kúpeľmi je aj vlastné wellness centrum. Ak vás teda na okamih omrzí kúpanie sa vo vode vyvierajúcej z prameňa, zamierte do vírivky alebo na saunové rituály v tichej wellness časti. Ak túžite po skutočne nadštandardnom zážitku, vyrazte na luxusný pobyt. Okrem znamenitého kúpeľného a wellness centra tak môžete počítať tiež s komfortnými izbami, delikátnou stravou a vždy ochotným personálem.

Kam konkrétne vyraziť na skvelú dovolenku v termálnych kúpeľoch v Maďarsku? Tie najobľúbenejšie kúpele pre rodiny s deťmi sú jednoznačne tie v Sárvári, kde sa nachádza dokonale oddelená oddychová zóna od tej zábavnej s animátormi a toboganmi. Pri relaxe vás tak nič nebude rušiť. Zahanbiť sa nedajú ani parádne jaskynné kúpele v Miskolci, alebo kúpele v Egeri - oboje sa naviac nachádzajú blízko slovenských hraníc. Odpočinok v termáloch vám neunikne ani v Budapešti. Priamo v centre mesta sa totiž nachádza hneď niekoľko kúpeľov.

A kde ešte nájdete tie najlepšie kúpele v Maďarsku? Náš článok 6 najlepších maďarských kúpeľov, ktoré musíte navštíviť vám to prezradí.