Dovolenka v termálnych kúpeľoch v Maďarsku

Keď na dovolenku do termálov, tak jednoznačne do Maďarska! U našich južných susedov predsa nájdete nespočet parádnych termálnych kúpeľov, ktoré sa môžu pochváliť nielen liečivou vodou, ale tiež modernými prostredím, širokou ponukou relaxačných procedúr a parádnymi službami.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. S kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj v kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Maďarské termálne kúpele sú vychýrené - a nie je sa čomu diviť! Ich znamenitá liečivá voda pomohla už mnohým návštevníkom, k tomu tu nie je núdza ani o wellness centrá, saunové svety s rituálmi či tobogany a nekonečné možnosti vyžitia pre najmenších návštevníkov, a to často pod jednou strechou.

Termály nie sú tým jediným lákadlom - čo si v Maďarsku ešte môžete užiť?

Obliecť si župan rovno v izbe a prejsť jednou chodbou priamo k termálnym bazénom. Bez cestovania, vozenia sa autom ani čakania v rade na vstupenky. Znie to ako sen? Premeňte ho na skutočnosť niekoľkými kliknutiami. Stačí si rezervovať pobyt v hoteli, ktorý je s termálnymi kúpeľmi priamo prepojený. Kedykoľvek počas dňa sa tak môžete vrátiť do izby alebo si odskočiť na obed či občerstvenie - všetko budete mať v jednej budove a na vzdialenosť pár krokov. Späť do bazénov či vyhriatých sáun sa potom vrátite, kedy chcete.

Súčasťou mnohých hotelov s termálnymi kúpeľmi je aj vlastné wellness centrum. Ak vás teda na okamih omrzí kúpanie sa vo vode vyvierajúcej z prameňa, zamierte do vírivky alebo na saunové rituály v tichej wellness časti. Ak túžite po skutočne nadštandardnom zážitku, vyrazte na luxusný pobyt. Okrem znamenitého kúpeľného a wellness centra tak môžete počítať tiež s komfortnými izbami, delikátnou stravou a vždy ochotným personálem.

Kam konkrétne vyraziť na skvelú dovolenku v termálnych kúpeľoch v Maďarsku? Tie najobľúbenejšie kúpele pre rodiny s deťmi sú jednoznačne tie v Sárvári, kde sa nachádza dokonale oddelená oddychová zóna od tej zábavnej s animátormi a toboganmi. Pri relaxe vás tak nič nebude rušiť. Zahanbiť sa nedajú ani parádne jaskynné kúpele v Miskolci, alebo kúpele v Egeri - oboje sa naviac nachádzajú blízko slovenských hraníc. Odpočinok v termáloch vám neunikne ani v Budapešti. Priamo v centre mesta sa totiž nachádza hneď niekoľko kúpeľov.

A kde ešte nájdete tie najlepšie kúpele v Maďarsku? Náš článok 6 najlepších maďarských kúpeľov, ktoré musíte navštíviť vám to prezradí.