Dovolenka v termálnych kúpeľoch v Maďarsku

Keď na dovolenku do termálov, tak jednoznačne do Maďarska! U našich južných susedov predsa nájdete nespočet parádnych termálnych kúpeľov, ktoré sa môžu pochváliť nielen liečivou vodou, ale tiež modernými prostredím, širokou ponukou relaxačných procedúr a parádnymi službami.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Stáció na mňa naozaj zapôsobil a rád ho s čistým svedomím odporučím každému, kto by rád navštívil Budapešť. Je to záruka kvality a navyše za skvelú cenu. Samotná Budapešť je veľmi pekná, prezrel som si centrum mesta, Országház, teda budovu parlamentu, Rybársku baštu a urobil som si aj prechádzku po brehu Dunaja. Vidieť je tu toho ale skutočne veľa, takže sa sem určite budem chcieť ešte vrátiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Maďarské termálne kúpele sú vychýrené - a nie je sa čomu diviť! Ich znamenitá liečivá voda pomohla už mnohým návštevníkom, k tomu tu nie je núdza ani o wellness centrá, saunové svety s rituálmi či tobogany a nekonečné možnosti vyžitia pre najmenších návštevníkov, a to často pod jednou strechou.

Termály nie sú tým jediným lákadlom - čo si v Maďarsku ešte môžete užiť?

Obliecť si župan rovno v izbe a prejsť jednou chodbou priamo k termálnym bazénom. Bez cestovania, vozenia sa autom ani čakania v rade na vstupenky. Znie to ako sen? Premeňte ho na skutočnosť niekoľkými kliknutiami. Stačí si rezervovať pobyt v hoteli, ktorý je s termálnymi kúpeľmi priamo prepojený. Kedykoľvek počas dňa sa tak môžete vrátiť do izby alebo si odskočiť na obed či občerstvenie - všetko budete mať v jednej budove a na vzdialenosť pár krokov. Späť do bazénov či vyhriatých sáun sa potom vrátite, kedy chcete.

Súčasťou mnohých hotelov s termálnymi kúpeľmi je aj vlastné wellness centrum. Ak vás teda na okamih omrzí kúpanie sa vo vode vyvierajúcej z prameňa, zamierte do vírivky alebo na saunové rituály v tichej wellness časti. Ak túžite po skutočne nadštandardnom zážitku, vyrazte na luxusný pobyt. Okrem znamenitého kúpeľného a wellness centra tak môžete počítať tiež s komfortnými izbami, delikátnou stravou a vždy ochotným personálem.

Kam konkrétne vyraziť na skvelú dovolenku v termálnych kúpeľoch v Maďarsku? Tie najobľúbenejšie kúpele pre rodiny s deťmi sú jednoznačne tie v Sárvári, kde sa nachádza dokonale oddelená oddychová zóna od tej zábavnej s animátormi a toboganmi. Pri relaxe vás tak nič nebude rušiť. Zahanbiť sa nedajú ani parádne jaskynné kúpele v Miskolci, alebo kúpele v Egeri - oboje sa naviac nachádzajú blízko slovenských hraníc. Odpočinok v termáloch vám neunikne ani v Budapešti. Priamo v centre mesta sa totiž nachádza hneď niekoľko kúpeľov.

A kde ešte nájdete tie najlepšie kúpele v Maďarsku? Náš článok 6 najlepších maďarských kúpeľov, ktoré musíte navštíviť vám to prezradí.