Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

6 najlepších maďarských kúpeľov, ktoré musíte navštíviť

Chcete sa vydať za oddychom do termálnych kúpeľov? V Maďarsku ich je veľa a niektoré naozaj stoja za to. Vybrali sme pre vás 6 najlepších miest, ktoré stojí za to navštíviť.
Termálné kúpele Sárvár

1. Sárvár

Kúpele Sárvár sú pomerne nové moderné kúpele, ktoré boli otvorené koncom roka 2002. Celková rozloha kúpeľov je 55 000 m², z toho na 3 600 m² nájdete bazény. Užijete si tu vonkajšie aj vnútorné bazény určené na odpočinok a doplnené o zábavné prvky. V úplne novej budove, ktorá je určená pre rodiny s deťmi, potom nájdete obrovskú šmýkačku, tobogan, detské bazény, ihrisko a ďalšie atrakcie, ktoré si deti obľúbia. Zájsť môžete i do saunového sveta či do wellness centra, kde si oddýchnete počas liečebných procedúr.

Celodenný vstup pre dospelého vyjde na 12 €. Vstup do saunového sveta potom zakúpite za 6 €.

Kde sa ubytovať v Sárvári?


2. Bük

Či sú kúpele Bük oficiálne najväčšími maďarskými kúpeľmi, bohužiaľ nevieme. Zato vieme, že majú neuveriteľných 34 bazénov, rozlohu 140 000 m² a plochu vody viac ako 5 000 m². To už je poriadny priestor na relaxáciu, že? Najviac je tu liečebných a zážitkových bazénov, samozrejmosťou je plavecký bazén, detský bazén, detský bazénik, ale je tu tiež napríklad bazén na podvodné cvičenia. Na svoje si prídu aj milovníci šmýkačiek a tobogánov. Keby vám to nestačilo, zájdite si do saunového sveta, kde je k dispozícii osem sáun a tiež tepidárium a ľadová kabína.

Celodenné vstupné je tu 2 500 HUF (cca 8 €).

Kde sa ubytovať v Büku?


3. Rába Quelle

Moderné kúpele Rába Quelle nájdete v Györi, kam z Bratislavy dôjdete už za jednu hodinu. Kúpele boli otvorené v roku 2003 a nadchnú mladé i staršie páry, ale aj rodiny s deťmi. Voda s teplotou 63 °C tryská z hĺbky 2000 metrov. Kúpanie si tu užijete v jednom zo troch termálnych a piatich zážitkových bazénov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri aj vonku. Oddýchnuť si môžete v záhrade plnej sáun, vo vírivke alebo u jednej z mnohých procedúr. Deti určite nadchnú dva tobogány, detský bazén alebo kútik s hojdačkami a preliezačkami.

Celodenné vstupné príde dospelého na 3 150 HUF (cca 10 €).

Kde sa ubytovať v Györi?


Termalne jezero Hévíz

4. Hévíz

Hoci sa nejedná o kúpeľný komplex, nemohli sme najobľúbenejšie maďarské termálne jazero opomenúť, navyše rozloha úctyhodných 4,4 ha robí z Hévíza najväčšie termálne jazero v Európe. Blahodarné účinky miestnej minerálnej vody tu ľudia začali využívať už v roku 1795. Príďte si kúpanie v jazere s teplou vodou (30 °C), ktorá tryská z hĺbky 38 metrov, dopriať aj vy. Okrem zázračnej vody je vysoko cenené tiež bahno z jazera, skúste preto liečivý zábal.

Vstup na 4 hodiny vyjde na 3400 HUF (cca 10 €).

Kde sa ubytovať v Hévíze?


5. Miskolc Tapolca

Úplne unikátny zážitok ponúkajú jaskynné kúpele v Miskolc Tapolci, kde si užijete kúpanie vo vonkajšej časti s tromi bazénmi (zážitkový, plavecký, detský) s výhľadom na nočnú oblohu a tiež vo vnútornej jaskynnej časti, kde si užijete výklenky, zákruty aj tajuplnú ozvenu. A keby ste si chceli užiť romantickú oblohu plnú hviezd aj vnútri, alebo vo dne, je tu parádny Star hall bazén. Voda má príjemných 30 °C a vďaka nízkemu obsahu soli sa môžete v kúpeli zdržiavať, ako dlho budete chcieť.

Vstupné pre dospelého je 2 050 HUF (cca 6 €).

Kde sa ubytovať v Miskolc Tapolci?


6. Széchenyi

V Budapešti vyviera viac ako 100 prameňov, a preto nie je prekvapením, že sa tu nachádza hneď niekoľko kúpeľov v rôznych štýloch. Bezpochyby najväčšími budapeštianskymi kúpeľmi sú kúpele Széchenyi vybudované na konci 19. storočia. Okrem nádhernej architektúry, ktorou sa môžete kochať, ponúka vonkajší a vnútorný relaxačný aj plavecké bazény s minerálnou vodou. Keď prameň vyviera, voda má 76 °C a je bohatá na síru, vápnik a hydrogénuhličitan horečnatý. V kúpeľoch nájdete tiež vírivky, sauny, paru a bohatú ponuku liečebných procedúr.

Celodenné vstupné pre dospelého stojí 5 400 HUF (cca 17 €).

Kde sa ubytovať v Budapešti?Čo tak sa vydať na pobyt?

Autor článku:

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK