Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

6 najlepších maďarských kúpeľov, ktoré musíte navštíviť

Chcete sa vydať za oddychom do termálnych kúpeľov? V Maďarsku ich je veľa a niektoré naozaj stoja za to. Vybrali sme pre vás 6 najlepších miest, ktoré stojí za to navštíviť.
6 najlepších maďarských kúpeľov, ktoré musíte  navštíviť
Termálné kúpele Sárvár

1. Sárvár

Kúpele Sárvár sú pomerne nové moderné kúpele, ktoré boli otvorené koncom roka 2002. Celková rozloha kúpeľov je 55 000 m², z toho na 3 600 m² nájdete bazény. Užijete si tu vonkajšie aj vnútorné bazény určené na odpočinok a doplnené o zábavné prvky. V úplne novej budove, ktorá je určená pre rodiny s deťmi, potom nájdete obrovskú šmýkačku, tobogan, detské bazény, ihrisko a ďalšie atrakcie, ktoré si deti obľúbia. Zájsť môžete i do saunového sveta či do wellness centra, kde si oddýchnete počas liečebných procedúr.

Celodenný vstup pre dospelého vyjde na 12 €. Vstup do saunového sveta potom zakúpite za 6 €.

Kde sa ubytovať v Sárvári?


2. Bük

Či sú kúpele Bük oficiálne najväčšími maďarskými kúpeľmi, bohužiaľ nevieme. Zato vieme, že majú neuveriteľných 34 bazénov, rozlohu 140 000 m² a plochu vody viac ako 5 000 m². To už je poriadny priestor na relaxáciu, že? Najviac je tu liečebných a zážitkových bazénov, samozrejmosťou je plavecký bazén, detský bazén, detský bazénik, ale je tu tiež napríklad bazén na podvodné cvičenia. Na svoje si prídu aj milovníci šmýkačiek a tobogánov. Keby vám to nestačilo, zájdite si do saunového sveta, kde je k dispozícii osem sáun a tiež tepidárium a ľadová kabína.

Celodenné vstupné je tu 2 500 HUF (cca 8 €).

Kde sa ubytovať v Büku?


3. Rába Quelle

Moderné kúpele Rába Quelle nájdete v Györi, kam z Bratislavy dôjdete už za jednu hodinu. Kúpele boli otvorené v roku 2003 a nadchnú mladé i staršie páry, ale aj rodiny s deťmi. Voda s teplotou 63 °C tryská z hĺbky 2000 metrov. Kúpanie si tu užijete v jednom zo troch termálnych a piatich zážitkových bazénov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri aj vonku. Oddýchnuť si môžete v záhrade plnej sáun, vo vírivke alebo u jednej z mnohých procedúr. Deti určite nadchnú dva tobogány, detský bazén alebo kútik s hojdačkami a preliezačkami.

Celodenné vstupné príde dospelého na 3 150 HUF (cca 10 €).

Kde sa ubytovať v Györi?


Termalne jezero Hévíz

4. Hévíz

Hoci sa nejedná o kúpeľný komplex, nemohli sme najobľúbenejšie maďarské termálne jazero opomenúť, navyše rozloha úctyhodných 4,4 ha robí z Hévíza najväčšie termálne jazero v Európe. Blahodarné účinky miestnej minerálnej vody tu ľudia začali využívať už v roku 1795. Príďte si kúpanie v jazere s teplou vodou (30 °C), ktorá tryská z hĺbky 38 metrov, dopriať aj vy. Okrem zázračnej vody je vysoko cenené tiež bahno z jazera, skúste preto liečivý zábal.

Vstup na 4 hodiny vyjde na 3400 HUF (cca 10 €).

Kde sa ubytovať v Hévíze?


5. Miskolc Tapolca

Úplne unikátny zážitok ponúkajú jaskynné kúpele v Miskolc Tapolci, kde si užijete kúpanie vo vonkajšej časti s tromi bazénmi (zážitkový, plavecký, detský) s výhľadom na nočnú oblohu a tiež vo vnútornej jaskynnej časti, kde si užijete výklenky, zákruty aj tajuplnú ozvenu. A keby ste si chceli užiť romantickú oblohu plnú hviezd aj vnútri, alebo vo dne, je tu parádny Star hall bazén. Voda má príjemných 30 °C a vďaka nízkemu obsahu soli sa môžete v kúpeli zdržiavať, ako dlho budete chcieť.

Vstupné pre dospelého je 2 050 HUF (cca 6 €).

Kde sa ubytovať v Miskolc Tapolci?


6. Széchenyi

V Budapešti vyviera viac ako 100 prameňov, a preto nie je prekvapením, že sa tu nachádza hneď niekoľko kúpeľov v rôznych štýloch. Bezpochyby najväčšími budapeštianskymi kúpeľmi sú kúpele Széchenyi vybudované na konci 19. storočia. Okrem nádhernej architektúry, ktorou sa môžete kochať, ponúka vonkajší a vnútorný relaxačný aj plavecké bazény s minerálnou vodou. Keď prameň vyviera, voda má 76 °C a je bohatá na síru, vápnik a hydrogénuhličitan horečnatý. V kúpeľoch nájdete tiež vírivky, sauny, paru a bohatú ponuku liečebných procedúr.

Celodenné vstupné pre dospelého stojí 5 400 HUF (cca 17 €).

Kde sa ubytovať v Budapešti?

Autor článku:

Objavujte Maďarsko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK