Vychutnajte si unikátny víkendový pobyt v kúpeľnom Miskolci (Miškovci), ktorý leží v blízkosti krásnych pamiatok, Národného parku Bukové hory a ponúka bohaté vyžitie pre rodiny s deťmi. Ubytovanie je zaistené v luxusnom Hoteli Öreg Miskolcz **** neďaleko unikátnych jaskynných kúpeľov Miskolctapolca. V cene balíčka je zahrnutá polpenzia a využívanie sáun priamo v hoteli.

Overené Travelkingom

“Je to menší mestský hotel, ktorý cez týždeň navštevuje business klientela. Má výbornú polohu, hneď pri krásnom námestí a s parkovaním vo dvore. Pre niekoho, kto hľadá komornejšie, a napriek tomu luxusné ubytovanie, je to určite dobrá voľba.”

Peter Kóša - Spolumajiteľ Travelkingu
Osobne overené v: Septembri 2017

O ubytovaní

Hotel Öreg **** sa nachádza v centre historického mesta Miskolc v severovýchodnom Maďarsku. Na hlavný bulvár, Széchenyi István, to budete mať len 500 m. Užite si prechádzky okolo zaujímavých budov, navštívte miestne obchodíky a kaviarne a zamierte aj do gréckeho pravoslávneho kostola, Národného divadla či Múzea Otto Hermana. O niečo dlhšou prechádzkou (2,2 km) sa môžete dostať na kopec Avas s nádherným kostolíkom, ktorý je najstaršou stavbou v Miskolci. Pôsobivou pamiatkou je tiež vyrezávaný drevený kostol v transylvánskom štýle. Slávnou pýchou mesta je úzkorozchodná lesná železnica z roku 1920. Ponúka prechádzku pre turistov, ktorá začína v Miskolci a vedie cez Lillafüred až do Garadna. S deťmi určite nevynechajte návštevu miestnej Zoologickej záhrady (13 km), adrenalínovú prechádzku na bobovej dráhe či Adventure park.

Pokiaľ budete v meste Miskolc v novembri či decembri, určite si nenechajte utiecť vianočné trhy, tie si vyslúžili povesť jedných z najkrajších v Maďarsku. Ich vianočná električka dokonca vyhráva aj súťaže.

V blízkom okolí nájdete aj ďalšie historické pamiatky, ako je stredoveký hrad Diósgyőr (7,7) a zámocký hotel Palota (14 km) s nádhernými záhradami a najvyšším vodopádom v štáte.

Milovníci prírody budú mať jedinečnú príležitosť navštíviť najväčší maďarský národný park Bükk/Bukové hory (11 km), ktorý je domovom mnohých druhov zvierat, ponúka nádherné výhľady na hory, jazerá i jaskyne.

Čo by to bolo za návštevu Maďarska, keby ste sa nepozreli do termálnych kúpeľov? Najbližšie budete mať unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca a Ellipsum Adventure. Nebudete mať ďaleko ani do ďalších krásnych kúpeľných miest, ako sú Bogács (50 km), Eger (67 km) alebo Egerszalók (67 km).

Kde budete spať?

Útulné dvojlôžkové klimatizované izby s manželskou posteľou alebo dvomi oddelenými lôžkami sú vybavené tradičným nábytkom. K dispozícii vám bude televízia, rádio, telefón, trezor aj minibar a vlastná kúpeľňa s uterákmi a fénom. Súčasťou niektorých izieb je balkón alebo terasa.

Na čom si pochutnáte?

V hoteli je tiež reštaurácia s barom a kaviarňou. Ráno sa podávajú raňajky formou bufetu. Cez deň si môžete vyberať z jedálneho lístka reštaurácie. Špeciálne diétne menu obdržíte po predchádzajúcej dohode.

Kde budete relaxovať?

V hoteli je k dispozícii wellness zóna s fínskou, parnou a infra saunou, ochladzovacím bazénikom a hydromasážnou sprchou.

Niečo naviac

Hoteloví hostia majú k dispozícii súkromné jazero na rybárčenie, môžu si zahrať stolný tenis alebo klasický tenis na kurte, poprípade vyraziť na výlet na bicykli. Súčasťou hotela je totiž aj bezplatná požičovňa bicyklov.

Hotel Öreg ****

Hotel Öreg ****

Horváth Lajos u. 11. , Miskolc
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Öreg Miskolcz Kft. IČ: 05-09-010440


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 3 500 Ft/noc
Bezbariérovosť
Úplná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
65 km
Zastávka
0,1 km

Tipy na výlet

Jaskynné kúpele Miskolctapolca

Jaskynné kúpele Miskolctapolca Tip na výlet

Dôvodom číslo jedna pre návštevu maďarského Miskolca sú unikátne jaskynné kúpele Miskolc Tapolca. Kúpanie v jaskynných zákrutách je naozaj netradičný zážitok sám o sebe, o to viac, keď ste pri tom liečený miestnou unikátnou termálnou vodou s teplotou 29 - 35 °C. Areál s rozlohou 3,6 hektárov je otvorený celoročne a nachádza sa v ňom niekoľko plaveckých, zážitkových bazénov.

V kúpeľoch nájdete:

  • 2 termálne bazény v podzemí s teplotou vody 33 - 35 °C
  • Rímsky bazén v jaskyni
  • Bazén pod hviezdnou oblohou (32 °C) (tzv. "Star Hall)
  • Detský bazén
  • 3 vonkajšie detské bazény
  • Otvorený zážitkový jazerný bazén
  • Otvorený mušľový plavecký bazén

Miestna termálna voda pomáha najmä pri dýchacích ťažkostiach a kĺbových ochoreniach. Celodenný vstup pre dospelú osobu stojí približne 5 700 HUF podľa sezóny.

Viac informácií
Mesto Miskolc
Mesto Miskolc
Hrad Diósgyőr
Hrad Diósgyőr
Lillafüred
Lillafüred