Dovolenka v južných Čechách s deťmi

Južné Čechy sú skvelou voľbou na dovolenku s deťmi v akomkoľvek ročnom období. Prekrásna príroda s množstvom rybníkov, starobylé mestá plné pamiatok i množstvo hradov a zámkov zaručujú, že nudiť sa rozhodne nebudete. Pobyt v južných Čechách si skrátka užije celá rodina.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Poloha hotela je výnimočná - a to priamo pod zámkom Hluboká nad Vltavou. Personál bol veľmi ochotný a robil všetko pre to, aby sme si pobyt maximálne užili. V priestrannej izbe nám nič nechýbalo a skvele sme si v nej oddýchli. Polpenzia bola vynikajúca, a dokonca sme sa z nej vždy najedli na celý deň. Ocenili sme tiež, že súčasťou balíčka boli vstupenky do třeboňských kúpeľov Aurora a miestnej zoo. Pokiaľ hľadáte perfektné miesto pre vašu dovolenku na juhu Čiech, odporúčam vám práve tento hotel.”

Jan Kratochvil
Jan Kratochvil
Obchodný tím


Možností, kam ísť na dovolenku v Česku s deťmi, je skutočne veľa. Pokiaľ sa na rodinný pobyt vyberiete do južných Čiech, rozhodne nebudete ľutovať. Možnosti trávenia voľného času sú v tejto malebnej časti republiky doslova neobmedzené. Z obrovského množstva atraktívnych výletných cieľov je skoro ťažké vyberať.

Od jari do jesene lákajú na návštevu tie najkrajšie hrady a zámky. Medzi perly južných Čiech patrí napríklad zámok Hluboká, zámok Orlík nad Vltavou či hrad Landštejn. Nájdete tu aj dve pamiatky UNESCO: prekrásny hrad a zámok Český Krumlov a dedinku Holašovice s tradičnými stavbami v štýle sedliackeho baroka. Nádhernou juhočeskou krajinou s mnohými rybníkmi vás pri výletoch pešo aj na bicykli prevedie rozvetvená sieť turistických chodníkov. Ak patríte vy a vaše deti medzi milovníkov zvieratiek, môžete navštíviť krokodílie zoo v Protivíne alebo zoologické záhrady pri zámku Hluboká či v Tábore.

Kam na dovolenku v južných Čechách s deťmi?

V rámci južných Čiech je pre dovolenku s deťmi vynikajúcim miestom okolia priehrady Lipno. Malebná príroda v množstve turistických chodníkov a cyklotrás ponúka mnoho skvelých výletných cieľov, ku ktorým to nebude ďaleko. V lete si navyše na brehoch Lipna užijete parádne kúpanie a v zime si dokonca zalyžujete na svahoch ski areálov vo Frymburgu či v Lipne nad Vltavou.

Chcete svojim deťom dopriať dovolenku ako v rozprávke? Potom sa spoločne vydajte do úchvatného Českého Krumlova. Mesto plné starobylých budov a impozantný hrad a zámok očarí malých aj veľkých. Spestriť pobyt si môžete napríklad návštevou múzea tortúry, múzea voskových figurín alebo múzea bábok. Pri prechádzkach po meste stojí za to zahryznúť sa do vychýreného staročeského perníka.

Pokiaľ cestujete s malými deťmi, odporúčame vám predovšetkým baby friendly hotely, ktoré sú špeciálne vybavené pre pobyt malých hostí. Ochotne vám tam zapožičajú napríklad detské postieľky, stoličky či vaničky, a tak ušetríte veľa miesta v kufri auta.