Dovolenka v meste Cerklje na Gorenjskem

Nie sú rušné strediská nič pre vás? Potom je dovolenka v slovinskom mestečku Cerklje na Gorenjskem tou pravou voľbou. Letovisko leží v Ľubľanskej kotline, kúsok od Kamnicko-Savinjských Álp. Najväčším lákadlom tejto lokality je, samozrejme, krásna príroda, ktorá tak trochu leží v tieni Júlskych Álp. Vyberte si pobyt v Cerklje na Gorenjskem a užite si pokojnú dovolenku.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Oblasť Cerklje na Gorenjskom nájdete na severe Slovinska pri hraniciach s Rakúskom, pod Kamnicko-Savinjskými Alpami. Vďaka svojej skvelej polohe môže byť návšteva Cerklje na Gorenjskom milým spestrením cesty do Talianska alebo Chorvátska. Pokiaľ však nie sú dlhé jazdy v aute nič pre vás, môžete si svoju zaslúženú dovolenku užiť priamo tu.

V Cerklje na Gorenjskem na vás čaká množstvo výletných cieľov

  • Cerklje na Gorenjskem je východiskovým bodom mnohých turistických i cyklistických chodníkov, ako je napríklad Vodná cesta Kamnicko-Savinjskými Alpami vedúca pozdĺž prameňov, riek, jazier a vodopádov.

  • Veľa vyžitia pre páry, ale aj rodiny s deťmi, ponúka areál Krkavec. Počas leta si tu užijete turistiku a aj zábavu v adrenalínovom parku. Nechajte deti vyčíňať na trampolínach, zahrajte si golf alebo skúste zbesilú jazdu na nafukovacích kruhoch. V zime Krvavec ponúka 30 kilometrov upravených zjazdoviek.

  • Ďalším zaujímavým lákadlom je skvele zachovalý zámok Strmol z 15. storočia, ktorý je obklopený voňavým lesom a jazerom.

  • Pokiaľ vám bude chýbať ruch veľkomesta, zájdite si do Ľubľane. Hlavné mesto Slovinska je od dediny vzdialené iba pol hodinu jazdy autom.