Dovolenka v Ľubľane

Odvezte si tie najkrajšie zážitky z dovolenky v Slovinsku. Všestranne zaujímavý pobyt ponúka práve hlavné mesto krajiny, Ľubľana. Či už vyrazíte na predĺžený víkend, alebo na viacero dní, nudiť sa tu nebudete. Metropola ponúka nádherné pamiatky, krásnu krajinu a chutné špeciality slovinskej kuchyne. Mesto je navyše asi také veľké ako Bratislava, takže ku všetkým skvostom dôjdete pohodlne pešo. Vyberte si pobyt v Ľubľane a zažite nezabudnuteľnú dovolenku.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Ľubľana je dobre dostupná hromadnou dopravou, ale samozrejme aj autom – cesta z Bratislavy vám zaberie necelých 5 hodín jazdy. Vďaka skvelej polohe je metropola skvelou destináciou pre predĺžený víkend, ale aj pre poriadnu dovolenku.

Kde ochutnať skvelé jedlo a kam sa vydať?

Historické centrum Ľubľane vás očarí svojou romantickou atmosférou, ktorú jej prepožičiavajú starobylé domčeky a úzke ulice spolu s útulnými kaviarňami. Pri potulkách starým mestom zahliadnete pamiatky, ako je napríklad stará radnica, pred ktorou stojí Fontána Robba. Dominantou mesta je ľubľanský hrad z 12. storočia, na hradný vrch môžete vyjsť pešo alebo sa nechať vyviezť lanovkou.

S Ľubľanou je tiež spätý slávny Dračí most. Drak zdobiaci most nie je žiadna náhoda, bájny tvor je totiž symbolom a ochrancom metropoly. Nielen deti sa budú skvele baviť napríklad v múzeu ilúzií alebo v zoo, ktoré stojí na konci parku Tivoli.

Najrôznejšie dobroty ochutnáte na farmárskych trhoch. Za zmienku stojí aj festival Otvorená kuchyňa, ktorý sa od marca do novembra koná každý týždeň v centrálnej tržnici. Okrem miestnych špecialít je možné ochutnať aj jedlá zo všetkých kútov sveta.

Ľubľana je tiež skvelým východiskovým bodom pre spoznávanie ďalších častí Slovinska. V blízkej vzdialenosti leží napríklad krásne jazero Bled, Postojnské jaskyne a hrad Predjama. O trochu ďalej sa tiež nachádza najkrajšie mesto Slovinska, Piran.

Viac tipov na miesta, ktoré musíte v Ľubľane vidieť, nájdete v tomto článku.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.