Dovolenka v Bohinji

Dovolenku v Bohinji vrelo odporúčame všetkým aktívnym dovolenkárom, milovníkom turistiky, rodinám s deťmi aj tým, ktorí si chcú užiť relaxáciu a pokoj uprostred krásnej prírody. Najväčšou atraktivitou oblasti je najkrajšieho slovinské jazero, Bohinjské jazero, ktoré je súčasťou Triglavského národného parku. Vyberte si pobyt v Bohinji, zbaľte si pohodlnú obuv, plavky a môžete vyraziť na cestu za klenotmi Slovinska.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Náš pobyt v Hoteli Jezero**** sme si dokonale užili. Hotel bol skvelou základňou na objavovanie nádhernej slovinskej prírody, personál bol neskutočne ochotný a služby dostačujúce. Hoci nejde o moderné ubytovanie so zážitkovou gastronómiou, hotel má svoje čaro a ponúka poctivý servis a tradičnú chutnú a bohatú kuchyňu. Jeho najväčšou výhodou je rozhodne poloha priamo pri jednom z najkrajších slovinských jazier. Radi na toto miesto spomíname a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu.”

Dita Martinková
Dita Martinková
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Horská dedinka Bohinj je pomyselnou vstupnou bránou do Triglavského národného parku, majestátnych Júlskych Álp a k Bohinjskému jazeru, Vďaka svojej polohe je tiež skvelou zastávkou na ceste do Chorvátska. Avšak pokiaľ chcete objaviť všetky poklady najkrajšieho kusu Slovinska, ubytujte sa tu aspoň na pár dní. S výberom pobytu vám radi pomôžeme.

Objavte to najkrajšie zo slovinskej prírody

Dominantou Bohinju je krajina a nádherné scenérie všade okolo. Oblasť okolo Bohinjského jazera je totiž tou najkrajšou v celom Slovinsku. Strmé hory, priezračná voda a voňavé lesy vytvárajú rozprávkovú atmosféru. Nedotknutá krajina nabáda na vysokohorské, ale aj menej náročné túry k atraktívnym turistickým cieľom.

  • Triglavský národný park sa rozlieha na severozápade krajiny v Júlskych Alpách, pozdĺž hraníc s Talianskom a Rakúskom. Jeho hory majú dobre prepracovanú a značenú sieť trás, na svoje si prídu opravu skúsení horolezci, ale aj tí, ktorí dávajú prednosť menej náročným prechádzkam.

  • V srdci parku leží ľadovcové jazero Bohinj – v lete láka na vodné športy, kúpanie v priezračnej vode aj prechádzky na loďke, v zime si tu užijete korčuľovanie a v okolitom stredisku Vogel parádnu lyžovačku.

  • Park je ale domovom viacerých krásnych miest, napríklad pri Krnskom jazere nájdete mnoho vodopádov. Najväčšej obľube sa tešia vodopády Savica a Peričnik. Tou najpopulárnejšou atrakciou je však roklina Bled Vintgar.

  • Pokiaľ patríte medzi milovníkov syra, vydajte sa na planinu Poklujka. Uprostred lesov a pasienkov tu stoja tradičné drevené salaše, v ktorých môžete ochutnať miestne mlieko i syry.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici, alebo chcete vyjsť na dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.