Wellness pobyty v Kudowa-Zdróji

Len 5 km od hraníc s Českom leží jedno z najstarších kúpeľných miest v celom Poľsku - Kudowa-Zdrój. Počas wellness pobytu v Kudowa-Zdróji si užijete prechádzky v nádhernom kúpeľnom parku či v prírode na rozhraní Stolových a Orlických hôr. Vyskúšate tiež liečivé účinky 9 prameňov minerálnych vôd používaných na ozdravné pitné kúry i kúpele. Pri výbere hotela s vlastným wellness to za nerušenou relaxáciou budete mať z izby doslova pár krokov!

Načítavam ponuky...


Wellness pobyty v Poľsku

Väčšina cestovateľov mieri do poľských miest za historickými pamiatkami, prípadne do hôr za prírodnými krásami. Oboje je síce zárukou skvelej dovolenky a nezabudnuteľných zážitkov, ale Poľsko toho svojim návštevníkom ponúka ešte oveľa viac. Poľské kúpele stále nie sú medzi vyznávačmi relaxácie hojne vyhľadávané, čo je veľká škoda. Ide totiž spravidla o malebné mestečká s príjemnou atmosférou, dlhou kúpeľnou tradíciou aj špičkovou kvalitou služieb. Miestne termálne pramene sú bohaté na minerály a ďalšie blahodárne prvky a ich liečivé účinky rozhodne stoja za vyskúšanie.

Vyrazte za odpočinkom do kúpeľov Kudowa-Zdrój

Malebné kúpele Kudowa-Zdrój ležia na úpätí Stolových a Orlických hôr, a tak tu na vás čaká odpočinková dovolenka v obklopení nádhernej prírody. So svojou viac ako 600 rokov dlhou tradíciou sa ide jedny z najstarších kúpeľov v Poľsku. Srdcom mestečka je kúpeľný park (Park Zdrojowy) na úpätí hory nazvanej Góra Parkowa. V strede parku stojí krásny pavilón s liečivými prameňmi pochádzajúci z roku 1853. Vyskúšať tu môžete 9 minerálnych prameňov, ktoré slúžia na pitné kúry aj na kúpele. Milovníkov kúpeľnej relaxácie navyše poteší, že Kudowa-Zdrój leží len 5 km od hraníc s Českom, a tak nebudete musieť zachádzať ďaleko do vnútrozemia krajiny.

Aby ste si relaxačný pobyt v Poľsku užili na maximum, vyberte si niektoré z hotelov s vlastným wellness. Či už budete dovolenku tráviť viac či menej aktívne, určite oceníte, že z hotelovej izby to budete mať do sauny, vírivky alebo bazéna len pár krokov.