Wellness pobyty v Krušných horách

Vyrazte na wellness pobyt do Krušných hôr a užite si príjemné chvíle v prírode. V bývalom Rudohorí vás privítajú hlboké lesy, rašeliniská a nespočetné množstvo turistických cieľov. V zime sem môžete zamieriť za snehovými radovánkami a po celodennom šantení na kopci si oddýchnuť vo vírivke alebo saune.

Načítavam ponuky...


Región Krušných hôr je ideálnym miestom na trávenie letnej i zimnej dovolenky. Zamieriť sem môžete s celou rodinou a užívať si spoločné chvíle na čerstvom vzduchu. V zime aj v lete určite oceníte trochu relaxu, dobiť baterky môžete počas wellness pobytu v Krušných horách. Čakať tu na vás budú hrejivé bublinky vo vírivke alebo rozžeravené kamene v saune.

Utečte od krušnej nálady za idylkou do Krušných horách

Nudiť sa v Krušných horách rozhodne nebudete. Pohraničná oblasť Česka je pretkaná turistickými chodníkmi a cyklotrasami, ktoré vedú cez najzaujímavejšie turistické ciele a pamiatky. V lete sa tu môžete venovať výstupom na kopce, odkiaľ sa vám naskytnú prekrásne výhľady na zelenú krajinu. Najväčšou výzvou je najvyššia hora Klínovec (1 244 m n. m.). V zime sa zase na kopcoch môžete preháňať na lyžiach, na snowboarde alebo vyskúšať miestne bežkárske trate.

Po čase strávenom na horských chodníkoch určite oceníte príležitosť na skutočný odpočinok. Siahnite preto po wellness pobytoch v Krušných horách a nechajte myseľ i telo relaxovať napríklad v hoteli s bazénom. Ak túžite po ozdravnom pobyte, vyrazte na kúpeľný pobyt do Jáchymova, Teplic alebo Klášterca nad Ohří. V týchto romantických mestách si môžete dopriať aj masáže či rôznorodé procedúry, ktoré vám dobijú energiu a pomôžu s najrôznejšími zdravotnými problémami.

A čo na dovolenke v Krušných horách podniknúť, aby ste spoznali aj niečo nové? Východočeské pohorie bolo predtým významnou ťažobnou oblasťou, preto tu dnes môžete navštíviť zachované štôlne, ako napríklad Vlčie a ľadové jamy, štolňu sv. Martin alebo štolňu Lehnschafter v Mikulove. Za návštevu stoja tiež prírodné zaujímavosti Krušnohorska, nevynechajte Božidarské rašeliniská, prírodný park Přebuz, rozhľadňa na Blatenskom vrchu alebo vrchol Plešivec.