Wellness pobyty v Krušných horách

Vyrazte na wellness pobyt do Krušných hôr a užite si príjemné chvíle v prírode. V bývalom Rudohorí vás privítajú hlboké lesy, rašeliniská a nespočetné množstvo turistických cieľov. V zime sem môžete zamieriť za snehovými radovánkami a po celodennom šantení na kopci si oddýchnuť vo vírivke alebo saune.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel sa nachádza hneď pri pobrežnej promenáde a kamienkovej pláži. Medzi vodné atrakcie patrí vnútorný a vonkajší bazén a, samozrejme, more. Izba bola priestranná s veľkým balkónom a výhľadom na more aj ostrov Pag. Skvele som si v ňom oddýchol, najmä vďaka dobrej klimatizácii. Jedlo formou all inclusive bufetov bolo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú v cene od rána do večera, takže sa počas dovolenky nemusíte báť ani smädu. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou naozaj výnimočnou časťou Chorvátska, ktorú odporúčam navštíviť loďou Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Pobyt bol úplne úžasný! Interiéry celého hotela, vrátane našej izby, boli priestranné a dizajnové. Termálne kúpele s množstvom bazénov zase ideálne na relaxáciu. Polpenzia nám veľmi chutila, výber bol bohatý a pokrmy vždy z čerstvých surovín. Môžem povedať, že celý personál v hoteli bol veľmi profesionálny, ochotný a usmievavý. To som si overil napríklad v reštaurácii, keď čašník priniesol mojej dcérke jedlo na želanie, aj keď v ten deň nebolo na menu. Ideálna voľba pre rodiny, páry aj osoby na služobnej ceste. V tomto prostredí sa bude cítiť príjemne každý.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko


Región Krušných hôr je ideálnym miestom na trávenie letnej i zimnej dovolenky. Zamieriť sem môžete s celou rodinou a užívať si spoločné chvíle na čerstvom vzduchu. V zime aj v lete určite oceníte trochu relaxu, dobiť baterky môžete počas wellness pobytu v Krušných horách. Čakať tu na vás budú hrejivé bublinky vo vírivke alebo rozžeravené kamene v saune.

Utečte od krušnej nálady za idylkou do Krušných horách

Nudiť sa v Krušných horách rozhodne nebudete. Pohraničná oblasť Česka je pretkaná turistickými chodníkmi a cyklotrasami, ktoré vedú cez najzaujímavejšie turistické ciele a pamiatky. V lete sa tu môžete venovať výstupom na kopce, odkiaľ sa vám naskytnú prekrásne výhľady na zelenú krajinu. Najväčšou výzvou je najvyššia hora Klínovec (1 244 m n. m.). V zime sa zase na kopcoch môžete preháňať na lyžiach, na snowboarde alebo vyskúšať miestne bežkárske trate.

Po čase strávenom na horských chodníkoch určite oceníte príležitosť na skutočný odpočinok. Siahnite preto po wellness pobytoch v Krušných horách a nechajte myseľ i telo relaxovať napríklad v hoteli s bazénom. Ak túžite po ozdravnom pobyte, vyrazte na kúpeľný pobyt do Jáchymova, Teplic alebo Klášterca nad Ohří. V týchto romantických mestách si môžete dopriať aj masáže či rôznorodé procedúry, ktoré vám dobijú energiu a pomôžu s najrôznejšími zdravotnými problémami.

A čo na dovolenke v Krušných horách podniknúť, aby ste spoznali aj niečo nové? Východočeské pohorie bolo predtým významnou ťažobnou oblasťou, preto tu dnes môžete navštíviť zachované štôlne, ako napríklad Vlčie a ľadové jamy, štolňu sv. Martin alebo štolňu Lehnschafter v Mikulove. Za návštevu stoja tiež prírodné zaujímavosti Krušnohorska, nevynechajte Božidarské rašeliniská, prírodný park Přebuz, rozhľadňa na Blatenskom vrchu alebo vrchol Plešivec.