Víkendový pobyt na horách

Po náročnom pracovnom týždni nie je nič lepšie ako uniknúť z mestského a pracovného zhonu do prírody. Užite si víkend na horách a dobite si baterky!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** bol jedinečný. Páčilo sa nám všetko: prostredie hôr, štýlové izby a reštaurácia, veľmi milý personál a tiež parádne wellness v partnerskom hoteli. Okrem dizajnu nás v izbe nadchla priestranná terasa s posedením. V reštaurácii s krbom sme si pochutnali na vynikajúcich raňajkách v alpskom štýle. Skvelým zážitkom bol aj večer so živou hudbou a prasaťom na ražni. V okolí je navyše množstvo krásnych miest na výlety. Určite sa sem ešte vrátime, a to najlepšie v zime!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Z pobytu sme boli naozaj nadšení. Atmosféra kúpeľného Bad Gasteinu v spojení s okolitými horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Každý deň sme sa tešili na bohaté raňajky a veľmi chutné večere. Nesmiem zabudnúť ani na wellness, kde sme si každý deň oddýchli. Lokalita je ideálna pre najrôznejšie výlety do okolia, či už v zime, alebo v lete. Verím, že aj keby nám nevyšlo počasie, tak si pobyt vďaka termálnemu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedúci marketingového tímu


Čistý vzduch, panenská príroda, šumiace lesy a nádherné panorámy – to všetko si dosýta užijete počas víkendového pobytu na horách. Vydajte sa na svoje obľúbené miesta, alebo objavte nové lokality, kam sa budete radi vracať.

Kam na víkend na horách?

České hory síce nepatria k tým najvyšším, ale aj tak tu na vás čakajú strmé svahy, dlhé hrebene, panoramatické výhľady a stovky kilometrov značených turistických trás všetkých obťažností. Na českých horách si prídu na svoje ako rodiny s deťmi a vyznávači ľahšej turistiky, tak milovníci dlhých a náročných pochodov.

Výstižným mottom najvyššieho českého pohoria Krkonôš je: jedinečné navonok, priateľské vo vnútri. Turistov tu na zdolanie láka najvyššia česká hora Sněžka a ďalšie poklady Krkonošského národného parku. Nájdete tu aj skvelé zázemie pre rodiny s deťmi a pre prevádzkovanie najrôznejších športov a aktivít po celý rok. Ak už máte české Krkonoše prechodené krížom-krážom, odporúčame spoznať ich z druhej strany hranice. Poľské Krkonoše ukrývajú ľadovcové jazerá, vodopády či živé horské mestečká. A keď sa náhodou pokazí počasie, môžete navštíviť opustené uránové bane alebo unikátny drevený kostolík prenesený z Nórska.

Ďalším medzi turistami obľúbeným pohorím je Šumava na juhu Česka. Kopcovitá krajina s remízmi, hlbokými lesmi, rašeliniskami, ľadovcovými jazerami, nádhernými výhľadmi a starobylými hradmi očarí každého milovníka prírody.

Ak poznáte už české hory ako svoje topánky, možno si radi pripomeniete majestátne štíty a nádherné plesá v slovenských Vysokých Tatrách.

Doslova rajom pre všetkých vyznávačov vysokohorskej turistiky sú rakúske Alpy, ktoré zaberajú 60 % rozlohy krajiny. Nájdete tu ako široké trávnaté hrebene spadajúce do zelených údolí, tak ostré horské štíty a rozoklané masívy. Každá časť rakúskych Álp má svoje osobité kúzlo, ktorým si vás okamžite získa.