Víkendový pobyt na horách

Po náročnom pracovnom týždni nie je nič lepšie ako uniknúť z mestského a pracovného zhonu do prírody. Užite si víkend na horách a dobite si baterky!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Aj keď nám celý jeden deň pršalo, bolo tu veľa možností, ako sa zabaviť. Výhľad z izby sme mali priamo na Tatry a večerné posedenie s pohárom prosecca bolo úchvatné. Potešilo nás aj wellness s bazénom a vírivkou. Polpenzia bola dostačujúca a chutná. V okolí hotela je mnoho atrakcií. Hneď cez cestu je bobová dráha, kde sme zažili poriadnu dávku adrenalínu, neďaleko je aj Belianska jaskyňa. Celkovo sme s pobytom v Hoteli Tulipán boli veľmi spokojní a pobyt môžem jedine odporučiť.”

Martin Dittert
Martin Dittert
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Hotelový areál Terme Snovik sa nachádza ďaleko od ruchu civilizácie, v krásnej prírode uprostred lesov. Hneď ako vystúpite z auta ucítite čerstvý čistý vzduch. V hlavnej budove sídli recepcia, reštaurácia a kúpele. Domčeky s izbami sú rozosiate po celom areáli a sú vkusne zariadené, a to vrátane balkóna. Z okien je krásny výhľad na okolité kopce. Hotel je ideálnym východiskovým bodom na potulky turistickými trasami. Skvelé chvíle si tu užijete aj počas daždivých dní - leňošiť môžete pri termálnom bazéne či v saunách. Pobyt vrelo odporúčam milovníkom prírody a pokoja. Krásne som si tu oddýchli.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím


Čistý vzduch, panenská príroda, šumiace lesy a nádherné panorámy – to všetko si dosýta užijete počas víkendového pobytu na horách. Vydajte sa na svoje obľúbené miesta, alebo objavte nové lokality, kam sa budete radi vracať.

Kam na víkend na horách?

České hory síce nepatria k tým najvyšším, ale aj tak tu na vás čakajú strmé svahy, dlhé hrebene, panoramatické výhľady a stovky kilometrov značených turistických trás všetkých obťažností. Na českých horách si prídu na svoje ako rodiny s deťmi a vyznávači ľahšej turistiky, tak milovníci dlhých a náročných pochodov.

Výstižným mottom najvyššieho českého pohoria Krkonôš je: jedinečné navonok, priateľské vo vnútri. Turistov tu na zdolanie láka najvyššia česká hora Sněžka a ďalšie poklady Krkonošského národného parku. Nájdete tu aj skvelé zázemie pre rodiny s deťmi a pre prevádzkovanie najrôznejších športov a aktivít po celý rok. Ak už máte české Krkonoše prechodené krížom-krážom, odporúčame spoznať ich z druhej strany hranice. Poľské Krkonoše ukrývajú ľadovcové jazerá, vodopády či živé horské mestečká. A keď sa náhodou pokazí počasie, môžete navštíviť opustené uránové bane alebo unikátny drevený kostolík prenesený z Nórska.

Ďalším medzi turistami obľúbeným pohorím je Šumava na juhu Česka. Kopcovitá krajina s remízmi, hlbokými lesmi, rašeliniskami, ľadovcovými jazerami, nádhernými výhľadmi a starobylými hradmi očarí každého milovníka prírody.

Ak poznáte už české hory ako svoje topánky, možno si radi pripomeniete majestátne štíty a nádherné plesá v slovenských Vysokých Tatrách.

Doslova rajom pre všetkých vyznávačov vysokohorskej turistiky sú rakúske Alpy, ktoré zaberajú 60 % rozlohy krajiny. Nájdete tu ako široké trávnaté hrebene spadajúce do zelených údolí, tak ostré horské štíty a rozoklané masívy. Každá časť rakúskych Álp má svoje osobité kúzlo, ktorým si vás okamžite získa.