Víkendový pobyt na horách

Po náročnom pracovnom týždni nie je nič lepšie ako uniknúť z mestského a pracovného zhonu do prírody. Užite si víkend na horách a dobite si baterky!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel disponuje vlastným, veľmi kvalitným wellness centrom a vďaka lokalite je tiež ideálnym miestom na jednodňové výlety do okolia. Ak teda rovnako ako ja radi vyrážate na prechádzky do hôr a večer si chcete oddýchnuť v saune či v bazéne, tak je Sporthotel am Semmering ideálnou voľbou.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedúci zákazníckej podpory
Overené Travelkingom

“S pobytom v Hoteli Payerbacherhof sme boli spokojní. Izba bola priestranná, útulne zariadená a potešil ma v nej kútik s varnou kanvicou, kde bola k dispozícii káva, čaj a horúca čokoláda. Hotel má veľmi krásnu záhradu, kde sa môžete prechádzať alebo si tu len tak posedieť a načerpať energiu. Wellness centrum je menšie, ale zato nové. Vo vírivke a saune sme si skvele oddýchli po náročnej túre. Mestečko aj samotné okolie je veľmi krásne a nie je tu núdza o výlety ako pre páry, tak pre rodiny s deťmi.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora


Čistý vzduch, panenská príroda, šumiace lesy a nádherné panorámy – to všetko si dosýta užijete počas víkendového pobytu na horách. Vydajte sa na svoje obľúbené miesta, alebo objavte nové lokality, kam sa budete radi vracať.

Kam na víkend na horách?

České hory síce nepatria k tým najvyšším, ale aj tak tu na vás čakajú strmé svahy, dlhé hrebene, panoramatické výhľady a stovky kilometrov značených turistických trás všetkých obťažností. Na českých horách si prídu na svoje ako rodiny s deťmi a vyznávači ľahšej turistiky, tak milovníci dlhých a náročných pochodov.

Výstižným mottom najvyššieho českého pohoria Krkonôš je: jedinečné navonok, priateľské vo vnútri. Turistov tu na zdolanie láka najvyššia česká hora Sněžka a ďalšie poklady Krkonošského národného parku. Nájdete tu aj skvelé zázemie pre rodiny s deťmi a pre prevádzkovanie najrôznejších športov a aktivít po celý rok. Ak už máte české Krkonoše prechodené krížom-krážom, odporúčame spoznať ich z druhej strany hranice. Poľské Krkonoše ukrývajú ľadovcové jazerá, vodopády či živé horské mestečká. A keď sa náhodou pokazí počasie, môžete navštíviť opustené uránové bane alebo unikátny drevený kostolík prenesený z Nórska.

Ďalším medzi turistami obľúbeným pohorím je Šumava na juhu Česka. Kopcovitá krajina s remízmi, hlbokými lesmi, rašeliniskami, ľadovcovými jazerami, nádhernými výhľadmi a starobylými hradmi očarí každého milovníka prírody.

Ak poznáte už české hory ako svoje topánky, možno si radi pripomeniete majestátne štíty a nádherné plesá v slovenských Vysokých Tatrách.

Doslova rajom pre všetkých vyznávačov vysokohorskej turistiky sú rakúske Alpy, ktoré zaberajú 60 % rozlohy krajiny. Nájdete tu ako široké trávnaté hrebene spadajúce do zelených údolí, tak ostré horské štíty a rozoklané masívy. Každá časť rakúskych Álp má svoje osobité kúzlo, ktorým si vás okamžite získa.