Dovolenka v Sliezskom vojvodstve

Pobyty v Sliezskom vojvodstve patria medzi veľmi obľúbené. Región sa nachádza hneď za česko-poľskou hranicou a ponúka zaujímavú zmes skanzenov, postindustriálnej architektúry a nádhernej prírody. K cestovnému vyžitiu pozýva Sliezska vysočina, Krakovsko-čenstochovská vrchovina a milované Beskydy.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Sliezske vojvodstvo sa rozlieha na juhu Poľska pri hraniciach s Českom a Slovenskom. Jeho hlavným mestom sú Katovice, ktoré patria medzi turistické lákadlá tohto pestrého regiónu.

Čo si nesmiete v Sliezskom vojvodstve nechať ujsť?

Sliezske vojvodstvo sa pýši tou najkrajšou scenériou v krajine, vďaka čomu je obľúbenou destináciou milovníkov prírody. Hory lákajú k návšteve počas celého roka - v lete k turistike, v zime na lyže. Veľkej obľube sa teší najmä poľská časť Beskýd.

Maledivy v Poľsku? Kúsok od Moravsko-sliezskeho kraja sa nachádza miesto, ktoré slúži na prechádzky, kochanie sa krajinou a kúpanie – Park Gródek. Mohli by sme ho prirovnať k Veľkej Amerike, Poliaci však turistov lákajú na prezývku Maledivy. Bývalý lom leží pri Katoviciach a vašu pozornosť si rozhodne zaslúži. Azúrovou vodou sa tiahnu drevené lávky a okolie vonia borovicovými lesmi. Park Gródek je skvelým príkladom toho, ako sa v Sliezskom vojvodstve vysporiadajú s bývalými priemyselnými stavbami a prerábajú ich na zaujímavé lokality.

Vojvodstvo je tiež domovom zrúcaniny hradu Ogrodzieniec, ktorý je opradený legendami. Zrúcanina sa tiež objavila v seriáli Zaklínač z produkcie Netflixu. Odohrala sa tu epická bitka mágov pri Soddene. Za zmienku stojí tiež hrad Olsztyn, ktorý sa spolu s Ogrodzieniecom nachádza na chodníku Orlích hniezd.

Ďalším zaujímavým výletným cieľom je kláštor na Jasnej hore, ktorý je jedným z najvýznamnejších pútnických miest v Európe. Svätostánok stojí v hlavnej duchovnej metropole Poľska, meste Čenstochová.

Náš tip: Cestujete s deťmi alebo so štvornohým parťákom? V ponuke máme pobyty priamo pre rodiny, ale aj psíčkarov.