Dovolenka v stredisku Sankt Anton am Arlberg

Luxusné lyžiarske stredisko Sankt Anton am Arlberg patrí medzi top 5 najlepších v Rakúsku. Návštevníkom ponúka viac než 100 km zjazdoviek, dych vyrážajúce panorámy a do detailu prepracovanú infraštruktúru. O zábavu je však postarané aj v lete, kedy môžete nádhernú prírodu objavovať z bicykla či pri pešej turistike. Na svoje si prídu aj fanúšikovia vodných športov, pretože sú v oblasti skvelé podmienky napríklad na rafting. Vyberte si pobyt v obľúbenom stredisku Sankt Anton am Arlberg a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Lyžovanie a zimné športy majú v Sankt Antone dlhoročnú tradíciu. Predtým bola dedinka chudobnou poľnohospodárskou obcou, avšak jej obyvatelia veľmi skoro prišli na potenciál zimnej turistiky a už v roku 1895 sa tu otvoril prvý hotel. Dnes Sankt Anton patrí spolu s jeho susednými strediskami, ktoré sa rozliehajú po stranách Arlbergského priesmyku, k najpopulárnejším lyžiarskym oblastiam nielen v Rakúsku, ale na celom svete. Sankt Anton je vďaka známym aprés-ski barom a hotelom síce rušnejším strediskom, zato je skvele dostupný a pýši sa skvelými snehovými podmienkami a pestrou škálou všemožných tratí.

Sankt Anton sľubuje zábavu aj relax počas celého roka

Počas leta je v mestečku oveľa väčší pokoj ako v zime. Ale nebojte, zábava na vás čaká aj počas letných mesiacov, kedy ubytovacie zariadenie ponúka hosťom zľavové karty. S kartou sa môžete zadarmo zúčastniť najrôznejších outdoorových aktivít, bezplatne si požičať e-biky alebo využívať lanovky.

Zo Sankt Antonu sa môžete nechať vyviezť do hôr niekoľkými lanovkami. Horské treky tu často vedú skalami a úsekmi s oceľovými lanami, ale aj pohodovými hrebeňovkami, ktoré zdobí zelená tráva a rozkvitnuté kvety.

Pokiaľ radi objavujete prírodu z bicykla, ale nechcete sa s ním vláčiť, využite e-biky. Počas hlavnej sezóny je však dobré si ich dopredu rezervovať online. Cyklistické trasy tu vedú prevažne po spevnených cestách, z ktorých sa dá odbočiť do množstva krásnych údolí.

Do Sankt Antonu môžete pokojne vyraziť s celou rodinou, mnoho aktivít sa dá totiž vymyslieť tak, aby ich zvládli aj tí najmenší alebo najstarší výletníci. Medzi obľúbené výletné ciele patria jazerá Kartelsperre a Verwalsee, údolie Malfon alebo hory Valluga a Verwall.