Pobyty v Chorvátsku s polpenziou

Dovolenka v Chorvátsku sa nezaobíde bez ochutnávania miestnych špecialít. V rámci pobytu s polpenziou sa môžete tešiť na výdatné raňajky, obed v znamení poznávania miestnych gastropodnikov a deň zakončíte večerou priamo vo vašom ubytovaní.

Načítavam ponuky...


Keď príde na výber letnej destinácie, Chorvátsko patrí každoročne medzi favoritov mnohých (nielen) Slovákov. A veru niet sa čomu diviť - jeho brehy obmýva jedno z nám najbližších morí, a tak vám cesta na pláž zaberie zo Slovenska len niekoľko hodín cestovania. Okrem mora sa tu ale môžete tešiť aj na zaujímavé pamiatky, fascinujúce prírodné úkazy aj znamenitú kuchyňu - spoznajte ju vďaka pobytu s polpenziou.

Rožata, Hra o tróny a hory - i tak môže vyzerať dovolenka v Chorvátsku

K dovolenke v Chorvátsku neodmysliteľne patria kamienkové pláže kam oko dohliadne, príjemne teplé more, historické mestá posiate významnými pamiatkami a romantickými uličkami a… samozrejme, lahodné prímorské jedlo. To si môžete začať vychutnávať už pri raňajkách, a to priamo vo vašom hoteli či penzióne. Po celom dni strávenom oddychom na pláži sa zas môžete tešiť na večeru v rámci polpenzie - tá sa nezaobíde bez výborných grilovaných rýb a morských pochúťok pripravených na nespočet spôsobov či lahôdok z jahňacieho a teľacieho mäsa. Sladkou bodkou môže byť dezert rožata.

Letná dovolenka v Chorvátsku je skvelý nápad pre páry aj pre celé rodiny - každý si tu totiž nájde to svoje. Aktívni dovolenkári nedajú dopustiť na miestne národné parky pretkané turistickými trasami, medzi ktorými jednoznačne vyčnieva Národný park Plitvické jazerá zapísaný na Zoznam UNESCO. Chorvátske pohoria so strmými skalnými stenami týčiacimi sa nad more priťahujú tiež mnohých horolezcov, ktorí mieria hlavne k pohoriu Velebit v Národném parku Paklenica, alebo k pohoriu Biokovo či Risnjak. Milovníci histórie a seriálov určite zamieria do Dubrovníku, kde sa natáčala Hra o tróny, alebo medzi skalné steny Paklenica, kde sa kedysi preháňal na koni Winnetou. Každého potom poteší kúpanie sa v príjemne teplej morskej vode a oddychovanie na kamienkových plážach. Takú dovolenku ocení aj váš psík, a tak ho určite nenechávajte doma - krátku cesta hravo zvládne spolu s vami.

Plánovať dovolenku dlho dopredu môže niesť riziko, že vám nevyjde počasie podľa predstáv - báť sa ale nemusíte! Mnoho tunajších hotelov disponuje vlastným wellness centrom, a tak neprídete o zaslúžený odpočinok vo vode. Relaxovať budete môcť vo vírivke či v bazéne.