Dovolenka v Chorvátsku

Užite si relaxáciu na pláži, slnenie, kúpanie sa v mori a pokoj prímorského letoviska na dovolenke v Chorvátsku, ktoré je stále jednou z najobľúbenejších destinácií na letný pobyt.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Tento hotel som navštívil už dvakrát. Má perfektnú polohu, len asi 5 minút pešo od nádhernej zátoky, ktorá vás ohromí výhľadom. Zúčastnil som sa aj výletu loďou s množstvom aktivít na celý deň, ako napríklad návšteva mesta či pláže. Personál hotela bol tiež skvelý, majú tu veľmi príjemné, útulné wellness a večer hrala živá hudba.”

Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko


Chorvátsko je veľká krajina a vybrať si to pravé miesto na letnú dovolenku nie je len tak. Môžeme vás uistiť, že hotely v našej ponuke nájdete v obľúbených turistických letoviskách. Tých je totiž v Chorvátsku veľa!

Na dovolenku do Istrie nemusíte cestovať ďaleko, ide o polostrov v severnej časti Chorvátska. Ďalšou oblasťou plnou krásnych miest na pobyt je Dalmácia, ktorá zaberá prakticky celú južnú polovicu krajiny. K hlavným letoviskám Dalmácie patrí Split, Makarská, Zadar, Šibenik a Dubrovník.

Chorvátsko bez mora? To snáď ani nejde!

Je nám jasné, že do Chorvátska vyrážate predovšetkým kvôli krásnemu moru, v ktorom sa môžete vykúpať. Jadranské more, ľudovo nazývané Jadran, má v lete príjemnú teplotu, preto nie je divu, že je obľúbeným cieľom turistov z okolitých krajín, ktoré more nemajú.

A čo pláž? Uprednostníte piesočnú pláž, kde si môžete pokojne ľahnúť rovno na zem a slniť sa zatiaľ čo si deti budú stavať hrad, alebo zvolíte kamienkovú či betónovú pláž, kde je síce ideálnejšie mať so sebou matrac či ležadlo, aby vás nikde nič netlačilo, ale zároveň nebudete musieť riešiť piesok, ktorý sa dostane všade? V Chorvátsku nájdete všetky tri typy pláží!