Dovolenka v Licko-Senjskej župe

Horské štíty týčiace sa nad morom, tyrkysové jazerá a nádherné pláže - tak by sa dala opísať Licko-senjská župa v severnej Dalmácii. V tejto časti Chorvátska sa nudiť nebudete, čaká tu na vás množstvo atrakcií a pamiatok. Tak ktorý pobyt v Licko-senjskej župe si vyberiete?

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel sa nachádza pri pobrežnej promenáde a kamienkovej pláži. Medzi vodné atrakcie patrí vnútorný a vonkajší bazén a, samozrejme, more. Izba bola priestranná s veľkým balkónom a výhľadom na more aj ostrov Pag. Skvele som si v ňom oddýchol, najmä vďaka dobrej klimatizácii. Jedlo formou all inclusive bufetov bolo dobré. Alkoholické a nealkoholické nápoje sú v cene počas celého dňa. Ostrov Pag je so svojou rozmanitou krajinou naozaj výnimočnou časťou Chorvátska, ktorú odporúčam navštíviť loďou Marino.”

Norbert Handra
Norbert Handra
Obchodný tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Licko-senjská župa zahŕňa krásne chorvátske pobrežie aj vnútrozemie, ktoré sa vyznačuje krásnou prírodou. Vďaka rozmanitosti tohto regiónu si môžete užiť pokojnú zábavu pri vode aj aktívnu zábavu a poznávacie výlety v národných parkoch.

Pobyt v Licko-senjskej župe poteší horalov aj milovníkov vody

Centrom pobrežia Licko-senjskej župy je prístavné mesto Senj, ktoré je ukryté pod vrcholmi pohoria Velebit. Hlavnou atrakciou je pevnosť Nehaj zo 16. storočia, ktorá chránila mesto pred tureckými útokmi. Ďalším významným mestom je Gospič, ktorý je zároveň hlavným mestom župy a ponúka bohatú históriu a zaujímavú architektúru.

Dovolenka v tejto oblasti poteší najmä milovníkov prírody. Už vás nebaví celý deň ležať na pláži, ale túžite po troche dobrodružstva? Potom sa vyberte do Národného parku Severný Velebit, kde sa môžete prechádzať po horských chodníkoch a vychutnávať si nádherné výhľady.

Vo vnútrozemí nájdete ďalšiu chránenú oblasť, ktorá je jedným z najnavštevovanejších prírodných skvostov krajiny, Plitvické jazerá. Terasovitá sústava 16 jazier prepojených vodopádmi vám vyrazí dych. Vychutnáte si úchvatné výhľady a preveziete sa parníkom po najväčšom jazere Kozjak.