Chodník „Druhá strana Mesiaca“

Príroda chorvátskeho ostrova Pag je veľmi rozmanitá a s jednou z jej najzaujímavejších podôb sa môžete podrobne zoznámiť na modro značenom turistickom chodníku nazvanom Druhá strana Mesiaca (Druga strana Mjeseca). Názov trasy je viac než výrečný – v na prvý pohľad pustej kamenistej krajine si budete skutočne pripadať, ako by ste sa prechádzali po povrchu Mesiaca.

Trasa začína na severnom konci mesta Pag. Cez niekoľko kamenistých kopčekov vás zavedie k pozostatkom kostolíka a potom k majáčiku Mikula. Tento cíp ostrova prejdete dookola, takže uvidíte rôznorodú krajinu doslova zo všetkých uhlov. Výhľady na početné zátoky, opustené pláže a majestátne pohorie Velebit na pevnine sú naozaj očarujúce.

Späť do mesta Pag sa potom môžete vrátiť rovnakou cestou, alebo si výlet ešte predĺžiť a prejsť cez „hrebeňovku“ vedúcu cez vrch Ledenik a niekoľko ďalších kopcov**. Značenie má opäť modrú farbu. Najvyššie kopce, cez ktoré trasa vedie, majú okolo 300 m n. m., takže nejde o nijak náročnú turistiku. Výhľady, ktoré sa pred vami otvoria, však rozhodne stoja za to!

Či už sa rozhodnete pre kratšiu, alebo dlhšiu variantu trasy, rozhodne si obujte kvalitné turistické topánky. Kamenistý terén je občas náročnejší a v žabkách či botaskách by mohli byť niektoré úseky problematické. Zvlášť pokiaľ pôjdete dlhší úsek, nezabudnite si so sebou vziať aj dostatok vody.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Severná Dalmácia, Ostrov Pag, Dalmácia, Chorvátske ostrovy,

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet