Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Chorvátske ostrovy: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Syráreň Gligora Najobľúbenejší výlet v lokalite

Každý milovník dobrého jedla by mal počas návštevy chorvátskeho ostrova Pag ochutnať znamenitý Paški sir (Pagský syr). Táto delikatesa býva označovaná za najlepší chorvátsky syr a mnohé prestížne gastronomické rebríčky ho radia k 10 najlepším syrom celého sveta. Paški sir sa vyrába z mlieka oviec, ktoré sa pasú na lúkach a kamenistých svahoch po celom ostrove a naraziť na ne môžete naozaj všade. Produkcii syra sa na Pagu venuje množstvo rodín a fariem. Tým najznámejším je bezpochyby svetovo známa syráreň Gligora.

V malebnej obci Kolan môžete navštíviť ako jej obchodík, tak nahliadnuť pod pokrývku výrobného procesu počas exkurzie v prevádzke syrárne. Okrem tradičného Paškiho siru produkuje Gligora mnoho ďalších druhov syrov od klasických až po nevšedné dobroty, ktoré inde neochutnáte.

Otváracia doba:

  • denne (okrem nedele) od 10:00 do 16:00 hodín
  • komentované prehliadky syrárne začínajú vždy o 11:00 a 13:00 hodín.
Viac informácií

Ostrov Pag Najobľúbenejší výlet v lokalite

Ostrov Pag je jedným z najvyhľadávanejších turistických oblastí Chorvátska. A niet sa čomu diviť – svojich návštevníkov láka na priezračné more plné života, romantické pláže, atrakcie a športové vyžitie pre deti i dospelých a v neposlednom rade aj na vynikajúcu gastronómiu.

Tento veľmi slnečný ostrov (slnko tu svieti 280 dní v roku) je jedným z mála miest na Jadrane, ktoré okrem tradičných kamienkových ponúka aj krásne piesočné pláže. Jemný piesok nájdete na plážach v letoviskách Stará Novalja, Potočnica a Povljana (jej východná časť). V severovýchodnej časti ostrova sa v zátoke Zrće nachádza rovnomenná kamienková pláž, ktorá je svetovo známym miestom nočnej zábavy.

Vďaka bohatému podmorskému životu patrí k obľúbeným aktivitám na Pagu šnorchlovanie a potápanie. Vidieť môžete kraby, ježovky, morské sasanky aj červené hviezdice. Dovolenku na Pagu si ďalej môžete spestriť napríklad prehliadkou storočných olivovníkov pri dedine Lun, návštevou výrobne a predajne vpresláveného pagského syra v Kolane alebo výletom do historického mesta Pag.

Populárne sú tiež lodné výlety na okolité ostrovy. Z letoviska Mandre vyplávajú lode na ostrovy Olib a Silba. Súčasťou je aj obed a zastávky na kúpanie. Ďalej je možné sa z Mandre vydať na kratší poldenný výlet na ostrovčeky Maun a Škrda.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 8 tipov

Chorvátske ostrovy: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty