Ostrov Pag: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ostrov Pag Najobľúbenejší výlet v lokalite

Ostrov Pag je jedným z najvyhľadávanejších turistických oblastí Chorvátska. A niet sa čomu diviť – svojich návštevníkov láka na priezračné more plné života, romantické pláže, atrakcie a športové vyžitie pre deti i dospelých a v neposlednom rade aj na vynikajúcu gastronómiu.

Tento veľmi slnečný ostrov (slnko tu svieti 280 dní v roku) je jedným z mála miest na Jadrane, ktoré okrem tradičných kamienkových ponúka aj krásne piesočné pláže. Jemný piesok nájdete na plážach v letoviskách Stará Novalja, Potočnica a Povljana (jej východná časť). V severovýchodnej časti ostrova sa v zátoke Zrće nachádza rovnomenná kamienková pláž, ktorá je svetovo známym miestom nočnej zábavy.

Vďaka bohatému podmorskému životu patrí k obľúbeným aktivitám na Pagu šnorchlovanie a potápanie. Vidieť môžete kraby, ježovky, morské sasanky aj červené hviezdice. Dovolenku na Pagu si ďalej môžete spestriť napríklad prehliadkou storočných olivovníkov pri dedine Lun, návštevou výrobne a predajne vpresláveného pagského syra v Kolane alebo výletom do historického mesta Pag.

Populárne sú tiež lodné výlety na okolité ostrovy. Z letoviska Mandre vyplávajú lode na ostrovy Olib a Silba. Súčasťou je aj obed a zastávky na kúpanie. Ďalej je možné sa z Mandre vydať na kratší poldenný výlet na ostrovčeky Maun a Škrda.

Viac informácií

Pláž Zrće Najobľúbenejší výlet v lokalite

Pláž Zrće je bezpochyby najznámejším miestom na chorvátskom ostrove Pag. Ide o známu party destináciu a centrum zábavy pre mladých z celej Európy aj mimoeurópskych krajín. Aj preto býva označovaná ako „chorvátska Ibiza“, len výrazne lacnejšia.

Samotná pláž Zrće patrí medzi najkrajšie, najväčšie a rozhodne najupravenejšie na ostrove Pag a možno v celom Chorvátsku. Je pokrytá hladkými kamienkami, vstup do vody je mierny a more krištáľovo čisté. Pláž leží v prírodnom prostredí a pokojnej zátoke pomerne ďaleko od najbližších obcí, čo umožňuje dlhé party až do ranných hodín. Hoci je pláž krásna a svojim umiestnením sa zdá byť vhodná aj pre rodiny s deťmi, pamätajte, že hudba z klubov a diskoték tu hrá cez deň aj v noci. Na pokojný odpočinok pláž Zrće vhodná rozhodne nie je.

Vstup na samotnú pláž je zadarmo, rovnako ako služby prezliekární, spŕch a toaliet.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Ostrov Pag: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet