Dovolenka v Dolnosliezskom vojvodstve

Pri českých hraniciach s Poľskom sa rozlieha región, ktorý je pokladnicou krásnych miest. Južnú časť zdobia nádherné prírodné scenérie a jeho srdcom je obľúbený Vroclav. Dovolenku v Dolnosliezskom vojvodstve môžete poňať aktívne a vydať sa na túry alebo po stopách dejín. Región je tiež domovom významných pamiatok UNESCO, pekných zámkov a kúpeľných stredísk.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt Hotela Piotr *** Spa & Wellness predčil naše očakávania! Užili sme si tu komfortné ubytovanie v pokojnom údolí. Chladnejšie počasie nám vôbec neprekážalo, pretože sme čas trávili hlavne relaxáciou vo wellness. V modernej reštaurácii sme načerpali dostatok energie pri bohatých raňajkách a večer sme sa zase kráľovsky navečerali. Personál hotela bol veľmi ochotný a milý. Na výlet odporúčam hlavne zámok Książ a na obed restaurant Złota Stacja vo Valbrichu.”

Aneta Vybíralová
Aneta Vybíralová
Zákaznícka podpora

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Región Dolnosliezskeho vojvodstva ponúka skutočne širokú škálu atrakcií, ktoré stojí za to vidieť. Poloha medzi Českom a Poľskom zabezpečí, že sa sem pohodlne dostanete hromadnou dopravou alebo autom.

Najkrajšie miesta Dolnosliezskeho vojvodstva

Hlavným mestom Dolnosliezskeho vojvodstva je Vroclav, ktoré sa prezýva aj Benátky severu či mesto trpaslíkov. Metropola leží na 12 ostrovoch, ktoré prepája 100 mostov. Vroclavské ulice sú domovom nespočetných bronzových sošiek trpaslíkov, ktoré dotvárajú rozprávkovú atmosféru mesta.

Poľsko-české hranice lemujú obľúbené poľské Krkonoše. Pohorie láka k najrôznejším túram, cyklovýletom a relaxácii na čerstvom vzduchu. Na jeho úbočí stojí malebné mestečko Karpacz, z ktorého vedie jedna z najkrajších ciest na Sněžku. Koho by nelákali Krkonoše, ten sa môže vydať na túru do poľských Orlických alebo Jizerských hôr. Na území Dolnosliezskeho vojvodstva sa medzi kúpeľnými mestečkami Kudowa Zdrój a Polanica-Zdrój rozliehajú tiež Stolové hory, ktorých najpopulárnejšou časťou je pieskovcové skalné mesto Błędne Skały. Najrôznejšie skalné útvary oslnili hollywoodskych filmárov – natáčali sa tu zábery snímok Kroniky Narnie: Princ Kaspian.

Dolnosliezske vojvodstvo je tiež posiate peknými zámkami. Za návštevu rozhodne stojí goticko-renesančný zámok Ksiaz (Książ), ktorý v priebehu rokov prekonal niekoľko premien, dokonca tu Nemci počas druhej svetovej vojny budovali tajnú sieť podzemných chodieb. Ďalším skvostom je hrad prestavaný na zámok, ktorý sa prezýva poľský Rokfort – Czocha.

Náš tip: Cestujete s deťmi? Pozrite sa na ponuku pobytov, ktoré sú ušité presne na mieru pre rodiny.