Dovolenka v meste Bovec

Milujete adrenalín, vodné športy a pešiu turistiku? Potom rozhodne musíte vyraziť na dovolenku do Bovca, malebného mestečka v prenádherných Julských Alpách. Bovec je malé, zato skvelé mestečko. Nechýbajú tu výborné reštaurácie, kaviarne, bary, ani obchody, v ktorých zoženiete skoro všetko, čo si zmyslíte. Letovisko môžete navštíviť počas celého roka, najviac to tu žije v lete, kedy Bovec víta všetkých nadšencov adrenalínových športov. Avšak ani v zime sa tu nudiť nebudete, a to vďaka lyžiarskemu stredisku Kanin.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Cesta do Bovca nie je nijako zložitá, môžete využiť hromadnú dopravu, avšak jazda autom je značne kratšia a pohodlnejšia. Z Bratislavy do Bovca prídete približne za 5 hodín, z Košíc zhruba za 9.

Mesto vás svojim prímorským zovňajškom očarí na prvý pohľad. Okolie Bovca zdobia nádherné prírodné scenérie s kopcami, ktoré sa týčia vysoko do neba. Údolie Soči, v ktorom sa stredisko nachádza, patrí medzi najkrajšie kúty v Slovinsku.

Z Bovca si odveziete tie najkrajšie spomienky

V Bovci sídli niekoľko agentúr ponúkajúcich najrôznejšie adrenalínové zážitky, či už na vode alebo na súši. Vyskúšajte rafting, canyoning, populárny hydrospeeding alebo si užite adrenalínovú jazdu na zipline. Oddávať sa však môžete aj tradičným aktivitám, ako sú pešie túry alebo cykloturistika. Údolím Soči sa tiahne niekoľko trás, ktoré vás dovedú na horu Mangart či najvyšší vrchol Slovinska Triglav.

Do Bovca môžete vyraziť aj s malými cestovateľmi, s ktorými je možné podniknúť niektorý z menej náročných výletov. Obľúbeným cieľom, nielen pre rodiny s deťmi, je vodopád Kozjak a Velika Korita alebo rozprávkový Šunikov vodni gaj.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.